Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvbrīdim pirms vilciena atiešanas

Atzīmējot uzņēmuma «Latvijas Dzelzceļš» 90 gadu jubileju, kas aptuveni sakrīt ar Jelgavas - Rīgas dzelzceļa līnijas 140 gadiem, Jelgavas stacijas uzgaidāmajā telpā ierīkota neliela fotogrāfiju uz pastkaršu izstāde, ko ikdienas kaut neviļus apskata ap astoņsimt pasažieru.

Vecais tērauda gaisa tilts, kas pār dzelzceļa sliedēm ieveda Jelgavā braucējus no Elejas puses, karā cietušie Lielupes tilti, fūrmaņu rinda pie stacijas laukuma miera laikos... Pasažieri, nopērkot biļeti, kaut uz brīdi var «uzmest aci» fotogrāfijām un pastkartēm, kas ņemtas no Latvijas Dzelzceļa muzeja un izkārtotas nelielā ekspozīcijā stacijas uzgaidāmajā telpā. «Agrāk tomēr izskatījās smukāk,» secina jelgavniece Larisa, kura ar mazmeitu gaida vilcienu un ar prieku aplūko zīmējumu ar fūrmaņiem. Ja kāds par dzelzceļu un Jelgavas staciju grib uzzināt ko vairāk, tad atliek doties uz Dzelzceļa muzeja Jelgavas filiāli, kas atrodas simt metru attālajā agrākajā stacijas priekšnieka dzīvojamajā mājā. Taču tādā gadījumā būtu nepieciešams rezervēt vismaz pusstundu. Stacijā ierīkotā izstāde ir domāta tiem, kuri vēsturei var veltīt dažas minūtes. Un tādu cilvēku, kā novērojis tagadējais stacijas priekšnieka vietnieks Sergejs Viļkovskis, ir daudz. Valsts akciju sabiedrības «Latvijas dzelzceļš» sabiedrisko attiecību speciāliste Biruta Sakse stāsta, ka līdzīgi fotogrāfiju un atklātņu stāsti tiek gatavoti par citiem Latvijas lielākajiem dzelzceļa mezgliem. Jelgava šajā rindā ir pirmā. «Es domāju, ka šī izstāde labi piestāv pērn kapitāli izremontētajai stacijas ēkai,» piebilst B. Sakse. Izstāde būs apskatāma vismaz mēnesi, un tās gala termiņš pagaidām nav noteikts.Ik dienu Jelgavas stacijā pienāk un no tās atiet ap piecdesmit vilcienu. Tiesa, sakarā ar biļešu cenu kāpumu pēdējā laikā vērojams neliels pasažieru plūsmas samazinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas