Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvprātīgi uz darbu Āfrikā

Citas valsts kultūras tradīciju iepazīšana, svešvalodas apguve, jauni draugi un neaizmirstama pieredze tiek minēti kā galvenie ieguvumi, dodoties veikt brīvprātīgo darbu uz ārvalstīm.

Jelgavniece Alise Raupe nesen atgriezusies no Grieķijas, kur Tesaloniku pilsētas jauniešu informācijas centrā gandrīz gadu strādājusi kā brīvprātīgā. Viņa «Ziņām» uzsver, ka bez minētajiem ieguvumiem šāda darba minēšana CV ir labs arguments, kāpēc darba devēji labprāt izvēlas brīvprātīgo statusā strādājušus jauniešus.Zemgales Nevalstisko organizāciju (NVO) centra vadītājs Uldis Dūmiņš uzsver, ka šobrīd tiek meklēti brīvprātīgie darbam Āfrikā un Eiropā. Programma paredzēta jauniešiem līdz 30 gadiem.«Visas izmaksas brīvprātīgajam darbam Eiropā sedz Eiropas Komisija,» piebilst U.Dūmiņš.Savukārt Marija Muhva, kura nesen atgriezusies no Mozambikas, atzīst, ka pirms došanās uz Āfriku, vispirms pusgads būs jāpavada kādā no starptautiskās organizācijas «Humana People to People» centriem, kas atrodas 47 pasaules valstīs. Tur brīvprātīgie tiek iepazīstināti ar Āfrikas valstu kultūras un tradīciju īpatnībām, notiek viņu apmācība atbilstoši izvēlētā projekta tematikai un noteikti esot jāapgūst tās valsts oficiālā valoda, uz kuru paredzēts doties. Šāda apmācība tiek veikta par nelielu samaksu, taču līdzekļu trūkuma gadījumā var aptuveni mēnesi nostrādāt kādu mazkvalificētu darbu izvēlētajā valstī.Ikviens, kurš nolēmis doties uz kādu no valstīm strādāt kā brīvprātīgais, nepieciešamo informāciju varēs saņemt Zemgales NVO centrā Jelgavā, Lielajā ielā 15. Pirms tā apmeklējuma vēlams saskaņot tikšanās laiku, zvanot pa tālruni 63021910.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas