Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bruņotie spēki valsts svētkos aicina Rīgā apskatīt Latvijas un citu NATO dalībvalstu kuģus

Godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu un Latvijas armijas simtgadi, Nacionālie bruņotie spēki aicina rīdziniekus un pilsētas viesus 16., 17. un 18.novembrī klātienē apskatīt Latvijas un citu NATO dalībvalstu Jūras spēku kuģus, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle.

16. un 17.novembrī no pulksten 12 līdz 16  un 18.novembrī no pulkstrn 10 līdz 16 Rīgas Pasažieru termināļa piestātnē būs apskatāmi Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-53 „Virsaitis”, mīnu kuģis M-08 „Rūsiņš” un patruļkuģis P-09 "Rēzekne", kā arī NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) kuģi:  Dānijas fregate “Thetis”, Norvēģijas mīnu traleris „Rauma”, Apvienotās Karalistes mīnu iznīcinātājs “Cattistock”, Nīderlandes mīnu meklētājs „Urk”, Vācijas mīnu licējs „Weilheim”. Pasākuma apmeklētājiem apskatei būs pieejams arī Latvijas Jūras spēku mīnu kuģis M-06 “Tālivaldis”, kas kopš šā gada jūlija veic dežūru NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1). 

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1) ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. 

Latvijas bruņotie spēki NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007. gada. 2017. gada jūnijā Latvijas Jūras spēki pirmo reizi pārņēma NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas komandvadību, nodrošinot ne tikai NATO kuģu grupas štāba darbību, bet arī štāba kuģi “Virsaitis” dalībai grupā. 

Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, kā arī piedalās militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas pakārtotie uzdevumi ir jūras situācijas apzināšana un patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, kā arī ostu vizīšu laikā.

Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus iemūžināt valsts svētku pasākumus fotogrāfijās un video sociālajos medijos lietojot tēmturus: #18novembris; #militārāparāde; #latvijasarmijai100, ietagojot Latvijas armijas sociālo mediju kontu: @Latvijas_armija

Foto: lsm.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas