Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budžeta naudu biroja nomai nežēlo 6

Kaut arī pašvaldībai pilsētas centrā pieder vairākas ēkas, kurās tā uzņēmējiem un valsts iestādēm iznomā biroju telpas, savai aģentūrai «Zemgales INFO» vietējā vara nolēmusi telpas nomāt glaunākajā biroju centrā «Zemgale» par visaugstākajām cenām Jelgavā. Turklāt ekonomiskā panīkuma laikā, kad cenas kritušās pat uz pusi un vairāk, pašvaldība nav sadūšojusies runāt ar «Zemgales» vadību par nomas maksas samazinājumu.

Aģentūra «Zemgales INFO» ir vienīgā pašvaldības iestāde, kurai telpas vietvara nav radusi savos īpašumos. Līdz pērnajam rudenim aģentūra mitinājās Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra (PIC) ēkā Svētes ielā 33, taču tur tai bija kļuvis par šauru. Centra direktore Sarmīte Vīksna ir gandarīta, ka «Zemgales INFO» atbrīvojusi centra telpas, jo, apvienojot vairākus kabinetus vienā, iegūta zāle 50 vietām. S.Vīksna teic, ka jaunajai zālei noslogojums varētu būt lielāks no rudens, turklāt jau ir izrādīta interese par telpu nomu nedēļas nogalēs.«Ziņām» gan neizdevās iegūt atbildi, kādēļ pašvaldības aģentūra nevarētu strādāt vairākos kabinetos, tādējādi izmantojot pašvaldības telpas, nevis tērējot budžeta naudu telpu nomai no privātā sektora.«Lai nodrošinātu aģentūras «Zemgales INFO» darbu, pašvaldībai nav piemērotu telpu, tāpēc tās tiek īrētas,» skaidro pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta. Viņa gan neslēpj, ka vairākās adresēs pašā pilsētas centrā vietvara telpas iznomā citām iestādēm un privātfirmām. Augstākā nomas maksa, ko pašvaldība prasa par telpām Stacijas ielā 13 un Pulkveža O.Kalpaka ielā 8, ir divi lati kvadrātmetrā. Taču netrūkst arī nomnieku, no kuriem tiek sagaidīta tikai komunālo pakalpojumu nomaksa.Nepilni sešdesmit procenti - tā uz jautājumu par biroju centra «Zemgale» telpu aizņemtību «Ziņām» atbild centra direktors Aivars Šembels. Teju pusgadu pēc ekskluzīvā nama pabeigšanas tas aizvien ir pustukšs, taču A.Šembels ar pārliecību cenšas apgalvot, ka pašlaik notiekot intensīvas sarunas ar potenciālajiem telpu nomniekiem. Cenas griesti esot 12 eiro par kvadrātmetru, taču telpas var dabūt arī uz pusi lētāk. «Par diviem latiem gan neiznomāsim, taču par pieciem jau var runāt,» teic «Zemgales» direktors.Vai tiešām pašvaldība ievērojami pārmaksā, nomājot telpas ietekmīgam uzņēmējam piederošā ēkā - lasiet ceturtdienas, 9.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

FIFI

JEBKO VAR DAZADI PASNIEGT. CITADI JUMS NEBUS PAR KO RIET.

pirms 11 gadiem, 2009.04.10 08:56

jelgavnieki.lv

Apskatieties jelgavnieki.lv portālā, kur tikko ielikts saraksts ar atbildīgajiem par šīm nelikumībām!

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 13:04

ticīgais

Es ticu, ka arī pār šiem kungiem nāks Dieva sods! Nevar visur un visus apzagt bez soda!

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 13:01

aleks

Atbalstīm savejos!!!! Drīz vēlēšanas. URAAAA!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 10:35

neizpratne

Man tikai viens nav saprotams, kur uz visām šīm izdarībām skatās KNAB un Valsts Kontrole?! Rodas sajūta, ka priekš centrālās varas Jelgava ir kā aizmirstā teritorija, vai arī Lemberga-Rāviņa finansiālā ietekme ir sasniegusi abas šīs organizācijas. Rāviņš pludina pašvaldības, tātad mūsu- iedzīvotāju naudu Kanaškas kabatā vismaz caur diviem kanāliem - 1) pārmaksājot vismaz 10000,-Ls par aģentūras " Zemgales INFO" nomu(varēja nemaksāt nemaz, jo ja pašvaldībai ir telpas, tad kāda vella pēc tās ir jāīrē?!!!);

2)pārmaksājot ~250000,-Ls par ledus nomu Krājbankas hallē hokeja skolas vajadzībām!

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 08:28

Vietējās ziņas