Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budžeta vietas LLU zaudē arī sekmīgi studenti 6

Vairāku simtu latu tēriņi, lai varētu turpināt veiksmīgi iesāktās studijas - tādas ir sekas lēmumam par 65 budžeta vietu likvidāciju LLU Ekonomikas, Sociālo zinātņu fakultātē un Tehniskās fakultātes pedagoģijas programmās, kas daļai studentu nozīmē pārcelšanu uz maksas grupu.

Likvidēto vietā LLU tiek izveidotas 29 papildus budžeta vietas vietām jomās, kas saistītas ar lauksaimniecību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, veterināriju, kā arī pārtikas rūpniecību. Veikt šādas izmaiņas augstskolai ir noteikusi Zemkopības ministrija, caur kuru LLU saņem valsts finansējumu.Ekonomikas fakultātes ceturtā kursa studentes jelgavnieces Ingas Bernānes vidējā atzīme pavasara sesijā bija 7,9. Apvienojot studijas ar ģimenes rūpēm, viņa sekmīgi mācījusies un saņēmusi valsts budžeta finansējumu studijām arī pērn un aizpērn. Negaidīti septembra sākumā Ingai paziņoja, ka šajā mācību gadā viņa ir ieskaitīta maksas grupā, un šajā semestrī viņas ģimenei par studijām būs jāizdod aptuveni pustūkstotis latu.Fakultātes dekāne Irina Pilvere atceras, ka runas par budžeta vietu samazinājumu ekonomistiem ilgušas vairākus mēnešus. Taču galīgais lēmums ministrijā pieņemts tikai 31.augustā, un tas tagad radījis papildu stresu.«Ja mēs agrāk būtu to zinājuši, mazāk budžeta vietu būtu atvēlējuši pirmajam kursam. Bet nu nekas cits neatliek, kā «apcirpt» otro, trešo un ceturto kursu,» teic I.Pilvere...Kā negaidītās izmaiņas ietekmējušas studentu centību un nesekmīgo atbirumu - lasiet otrdienas, 22.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Paija

Tik tālu jau ir gan .... LLU galīgi vairs nerūp študentu likteņi! Visa uzmanība uz to, kā tik vairāk piesaistīt uz 1.kursu, bet pēc tam tik sākas īsta elle studentiem!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 13:25

Ieva

LIF studenti ir malači! Būt lojāliem pret augstskolu, kas nebūt nav lojāla pret saviem studentiem nav nekāds gods. Un kā tas nākas, ka pēc masu mēdiju iejaukšanās budžeta vietas pēkšņi atkal atrodas? Lai arī daļa studentu jau ir izņēmuši dokumentus.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 21:59

Māris

žēl studentu-ģimenes cilvēku,bet pieņemtais lēmums atbalstīt praktiskās zinātnes ir loģisks un pamatots

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 21:41

krīzes emptātija

Skumji. Un, cerams, ka EF fakultātes studenti būs skarbās situācijas izprotošāki, nekā viņu "kolēģi" no LIF, šodienas "Tautas balsī". Cerams, ka publiskos masu mēdijos izcīnītās, atjaunotās LIF budžeta vietas atkal netiks novāktas citu fakultāšu studentiem, kuri bijuši pietiekami lojāli pret savu universitāti "nevazājot" tās vārdu publiskajā telpā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 20:48

Vietējās ziņas