Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs pieejama informācija par bioloģiskajā lauksaimniecībā atļautajiem mēslošanas līdzekļiem

Lauksaimniekiem būs pieejama informācija par lietošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā atļautajiem mēslošanas līdzekļiem un substrātiem, paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi mēslošanas līdzekļu un substrātu identifikācijas, kvalitātes atbilstības novērtēšanas un tirdzniecības noteikumos.

Noteikumu grozījumu anotācijā Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka bioloģiskajiem lauksaimniekiem ir grūti orientēties un izvērtēt, kurus mēslošanas līdzekļus un substrātus drīkst lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā. Šī iemesla dēļ Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) turpmāk izvērtēs iesniegtos dokumentus par mēslošanas līdzekļa un substrāta, kuram paredzēts lietot norādi "Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā", atbilstību Eiropas normatīvu prasībām.

Ja mēslošanas līdzeklis un substrāts atbildīs Eiropas prasībām, VAAD reģistrētiem mēslošanas līdzekļiem un substrātiem atļaus marķējumā un uz etiķetes lietot norādi "Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā".

VAAD savā tīmekļvietnē ievietos informāciju par mēslošanas līdzekļiem un substrātiem, kuri atbilst prasībām un kurus varēs lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā, un tā būs pieejama mēslošanas līdzekļu lietotājiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk valsts nodeva būs jāmaksā arī par pārpakota mēslošanas līdzekļa vai substrāta reģistrāciju, mainot mēslošanas līdzekļa vai substrāta nosaukumu. 

Vienlaikus VAAD pagarināts termiņš mēslošanas līdzekļu vai substrātu reģistrācijai un reģistrācijas apliecību izsniegšanai, jo bieži vien ir nepieciešams ilgāks laiks par līdz šim noteiktajām divām nedēļām informācijas noskaidrošanai un papildu informācijas pieprasīšanai, kā arī pārbaudēm par konkrētiem mēslošanas līdzekļiem.

Tāpat pagarināts izvērtēšanas termiņš mēslošanas līdzekļu un substrātu iekļaušanai paziņoto mēslošanas līdzekļu un substrātu sarakstā, līdzšinējās piecas darbdienas aizstājot ar 20 darbdienām. 

Precizētas arī substrātiem pieļaujamās elektrovadītspējas, reakcijas skaitļa un mitruma novirzes, paredzot gan pozitīvās, gan negatīvās novirzes. 

Jautājumu par papildu valsts budžeta dotācijas piešķiršanu VAAD izdevumiem saistībā ar mēslošanas līdzekļu un substrātu reģistrāciju iepakotājiem no 2021.gada un turpmākos gados valdība skatīs 2021.gada budžeta projekta sagatavošanas procesā kontekstā ar visiem ZM administrēšanā esošo nodevu ieņēmumiem.

 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas