Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvējot vēja elektrostacijas Zemgalē, varētu palielināt teritorijas apkalpošanai nepieciešamo ceļu nestspēju 12

Vēja elektrostaciju parku "Dobele" un "Pienava" ieceres autori izskata iespēju palielināt teritorijas iekārtošanai un apkalpošanai nepieciešamo ceļu nestspēju, liecina ietekmes uz vidi ziņojums par SIA "Pienava Wind" un SIA "Dobele Wind" ieceri Dobeles un Tukuma novados attīstīt vēja elektrostaciju parku.

 

Paredzams, ka piekļuve plānoto vēja elektrostaciju parku teritorijai tiks nodrošināta pa valsts galveno autoceļu A9 Rīga-Liepāja, valsts reģionālajiem autoceļiem P98 Jelgava-Tukums un P102 Dobele-Jaunbērze, kā arī pa valsts vietējo autoceļu V1101 Dobele- Lestene-Tukums. Šos autoceļus nav paredzēts pārbūvēt.

 

Plānots arī, ka piekļuve teritorijai tiks nodrošināta pa pašvaldības autoceļiem, citiem ceļiem, kas pašlaik tiek izmantoti piekļuvei lauksaimniecības zemju blokiem, un no jauna izbūvētiem autoceļiem.

 

Parku attīstītājs sola izvērtēt un, ja nepieciešams, veikt pašvaldības autoceļu un citu esošo autoceļu pārbūvi un nestspējas palielināšanu. Precīzs pārbūvējamo autoceļu apjoms tiks noteikts, izstrādājot būvprojektus, kā arī saskaņojot ar piegādātāju parkam nepieciešamo detaļu transportēšanas maršrutus.

 

Pašlaik aplēsts, ka būvdarbu laikā tiktu izmantoti teju 12 kilometri Tukuma novada pašvaldības un 18 kilometri Dobeles novada pašvaldības ceļu. Kopējais citu personu valdījumā esošo autoceļu garums, kas pašlaik tiek izmantoti piekļuvei lauku blokiem, un varētu tikt izmantoti piekļuvei parka izbūves vietām, ir 16 kilometri, un tie atrodas Tukuma novada teritorijā.

 

Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums pašlaik iesniegts Vides pārraudzības valsts birojā. Ar dokumentu aicināti iepazīties arī vietējie iedzīvotāji.

 

Jau vēstīts, ka uzņēmums "Eolus" tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu, un iecere izsaukusi pretestību vietējo iedzīvotāju vidū.

 

"Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš iepriekš atzīmēja, ka vēja elektrostaciju parku plānots veidot savienotā teritorijā, kas atrodas divās pašvaldībās - daļa parka atradīsies Dobeles novada Dobeles pagastā, bet daļa - Tukuma novada Džūkstes pagastā.

 

Patlaban noris projekta ietekmes uz vidi ziņojuma sabiedriskā apspriešana, ir notikušas arī vairākas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Seska Smaka

Vajag jau izfist to kas vel atlicis no celiem.Naiva ceriba ka kautkas tiks ieguldits celos,ja nu kada grants chupa.

pirms gada, 2019.02.03 23:53

ILZE

Kā tad, kad visa zeme un apkārtne būs sa****a, tad nu baigi kādam tos ceļus te vajadzēs, cilvēki jau nau muļķi, nedzīvos pie tāda izmēra elektrostacijas. Paliks, kas tiešām nespēj nekur pārcelties, tiem tad līdz kapiem tas glaunais ceļš tiks bruģēts.

pirms gada, 2019.02.04 10:42

Arī no LAUKIEM

Man arī ir bailes no visa jaunā un nesaprotamā.

pirms gada, 2019.02.04 11:31

nesaprotu

Kādēļ tos ģeneratorus neoizvieto gar jūru, kur vējš lielāks?

pirms gada, 2019.02.04 11:45

Biezais

Tur taču biezie dzīvo,viniem nekādus šurī-murī tur nevajag.

pirms gada, 2019.02.04 11:53

tuttii

Jūras apkaimē vējš ir spēcīgāks augstumā līdz 50m, savukārt augstumā ~200m vēja stiprums jūras apkaimē ir ievērojami mazāks, nekā uz sauszemes teritorijas Latvijas vidienē. Tā kā plānots ir uzstādīt vēja ģeneratorus augstumā ~200m, attiecīgi tiek izvēlēta arī tiem piemērota teritorija.

pirms gada, 2019.02.12 16:34

zandarts

Gar jūru neizvieto laikam tāpēc, ka pie vainas ir krievu armija un kompartija. Nevar taču būt, ka mūsu pašu valdībai nav saprašanas, kur un kā.

pirms gada, 2019.02.04 12:50

zemgalei

Vispār jau Eolus nodarbojas ar šādu vēja parku būvniecību ar mērķi tos PĀRDOT, tādējādi ļoti iespējams, ka šī parka būvniecība ir daļa no OIK afēras, kurā zviedru uzņēmums uzbūvē vēja parku Zemgalē (vai pat tikai iesāk to darīt) un pēc tam to uzreiz pārdot kādam no Latvijas OIK afēristiem.

Pavisam nesen, 17. oktobrī, Eolus vēl neuzceltu vēja parku Zviedrijā pārdeva apdrošināšanas uzņēmumam KGAL par rekordaugstu cenu. Arī iepriekš Eolus drīz pēc vēja parku uzcelšanas tos ir pārdevis citiem uzņēmumiem, tā kā žurnālisti labāk varētu papētīt šo aspektu Eolus darbībās.

pirms gada, 2019.02.04 15:24

just business

Nu vismaz sāk runāt cilvēkiem saprotamā valodā, ka turienes iedzīvotājiem varētu būt arī kāds labums no sa****ās ainavas. Jautājums, cik daudz un kā ceļus uzlabos un attiecīgi vai vietējos tas interesē.

pirms gada, 2019.02.04 17:40

kā tad

kā Āfrikā kaut kādi investori plāno uzvārīties uz vietējo iedzīvotāju rēķina! Ceru, ka vairs neesam tik stulbi, lai to pieļautu...

pirms gada, 2019.02.04 21:48

Glups ierēdnis

Tieši tā - uzcelt parku, bauriem piesolīt ka oik neprasīs, parku pārdot un jaunais saimnieks oik saņem pilnā apjomaa. Ja jau būvēs tos parkus tad lai būvē ceļus utt....

pirms gada, 2019.02.05 00:23

ivanbeks

Mīļie Latvieši sakam tiem OIKpi...iem NĒ un vēja lāpstām arī NĒ !!!

pirms gada, 2019.02.05 16:25

Vietējās ziņas