Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvgružiem vēlas nojaukt vēl vienu Pārlielupes cietuma ēku – ražošanas korpusu 7

Jelgavas pašvaldība ir saņēmusi SIA «Business Development Agency» iesniegumu ar lūgumu atļaut nojaukt ēku Garozas ielā 31 - bijušā Pārlielupes cietuma ražošanas korpusu.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes speciāliste Līga Klismeta zz.lv informē, ka uzņēmums ēku vēlas nojaukt būvgružu iegūšanai, bet pašvaldībai jāsludina iepirkums, lai saņemtu izdevīgāko piedāvājumu. Būvvaldes speciālisti apsekoja ražošanas korpusu ir un secināja, ka ēka ir sliktā tehniskā stāvoklī, tās konstrukcijas ir stipri bojātas un  tā ar savu neestētisko izskatu bojā pilsētas ainavu. Ņemot vērā ēkas tehnisko stāvokli, to ir ieteicams nojaukt. Jelgavas Dome 28.jūnija sēdē pieņēma lēmumu, kas paredz nojaukt ražošanas korpusu un pilnvaroja Īpašumu konversijas pārvaldi veikt iepirkuma procedūra šī lēmuma realizēšanai. Pārlielupes cietuma ēkas neapmierinošā stāvoklī pašvaldība 2010.gada 30.augustā pārņēma no valsts. Pārlielupes cietuma teritorijā jau ir nojauktas 15 ēkas. Šos darbus veica  SIA «RTS Infra Construction», kas  veica Jelgavas šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves «Kosmoss» sanācijas darbus un ar iegūtajiem būvgružiem piepildīja bīstamo atkritumu izgāztuves «Kosmoss» baseinus pirms to pārklāšanas. Ražošanas korpusa nojaukšana nav saistīta ar izgāztuves sanāciju, skaidro L.Klismeta. Pēc ražošanas korpusa nojaukšanas Pārlielupes cietuma teritorijā vēl paliks četras ēkas un žogs.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kukulītis

Sanācijas darbus organizēja Vides ministrija, taču ar tiešu Jelgavas domes līdzdarbību. Par cik tas viss notika zem ZZS "jumta" pārraudzības, tad viss process bija kopīgi izshēmots - Rāviņš "pareizajam" celtniekam pa kluso apliecināja , ka tiks dotas par velti cietuma ēkas nojaukšanai, bet ministrija ielika nolikumā vajadzīgos punktus. Katram dalībniekam bija paredzēta atbilstoša samaksa no celtnieka -uzvarētāja. Turklāt sākumā vienalga lētāko cenu iedeva nepareizais būvnieks, tāpēc pagāja zināms laiks kamēr kopīgiem spēkiem atzina to par "neatbilstošu" un tikai tad "balts un pūkains" uzvarēja vairāku firmu konsorcijs!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.02 15:16

skats

Ir izsludināts iepirkums, par ēkas nojaukšanu, tas nozīmē, ka pašvaldība par darbiem maksās, un tas ir neizdevīgāk kā ēku nojaukt par velti. Tāpēc lūgums nemaldināt sabiedrību, ar saviem labajiem darbiem, un pirms publiskas spriedelēšanas parēķināt, kādus ieguvumus- zaudējumus "labie darbi" nesīs Jelgavi. Tas pats arī par to zāli...

pirms 8 gadiem, 2012.07.02 12:08

hm

vai tik sanācijas darbus neeoganizēja Vides ministrija ?

pirms 8 gadiem, 2012.07.01 20:57

purvs

Diez kās par būvgružiem un kādam mērķim tiek bērti aiz veikala Elvi pļavā netālu noo garažām un blakus dzīvojamai mājai?

pirms 8 gadiem, 2012.07.01 19:03

pee

"ar savu neestētisko izskatu bojā pilsētas ainavu" Spēcīgs arguments - nu baigi redzamā ainava aiz cietuma žoga.

pirms 8 gadiem, 2012.07.01 18:56

Dainis Liepiņš

Kad cietuma ēkas par brīvu nojauca RTS Infra Construction, tad nekāds konkurss netika rīkots, jo Škutānes vārdiem izsakoties, bijusi "speciāla" situācija!!! Iztulkojot tas nozīmē, ja materiālus par velti vajag savējiem, tad konkursu nav, bet ja svešajiem, tad ir.
Turklāt neviens nav aizdomājies par šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves sanācijas darbu konkursa organizātoru - Jelgavas domes godīgumu, jo , ja pretendenti zinātu, ka būs iespējams dabūt par brīvu tik daudz gruvešu dažu km attālumā, tad arī viņi piedāvātu zemāku cenu. Kārtējās Rāviņa shēmas!

pirms 8 gadiem, 2012.07.01 14:03

Vietējās ziņas