Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Ceļamaize» labākām studijām

Sākot ar 2.martu, ikviens 12.klases audzēknis var pretendēt uz Latvijas Universitātes (LU) Fonda stipendiju «Ceļamaize», kas ļaus jaunajiem studentiem ik mēnesi saņemt 180 latu. Pērn par vienu no šīs stipendijas ieguvējiem kļuva arī jelgavnieks Vladislavs Šackis.

Kā informē projekta «Ceļamaize» komunikāciju speciāliste Laine Vose, līdz šim stipendiju ik gadu saņēma 15 līdz 20 jaunieši, taču šoreiz, par godu LU 90.jubilejai Fonds 2009./2010.akadēmiskajā gadā sadarbībā ar mecenātiem un atbalstītājiem vēlas sarūpēt 90 stipendijas.Katras stipendijas apjoms ir 180 latu mēnesī desmit mēnešu garumā. Ar stipendijas palīdzību studentam ir iespēja segt mācību maksu; ja viņš ir iekļuvis budžeta grupā - ikdienas tēriņu segšanai, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības pieejamību. Divreiz gadā stipendiāti iesniedz saturisko atskaiti, lai pastāstītu, kādi ir viņu sasniegumi un ieguvumi akadēmiskajā un sabiedriskajā dzīvē un kā stipendijas iegūšana ir atvieglojusi studijas.Šā brīža 12.klases skolēni uz stipendiju var pretendēt, sākot no 2. līdz 23.martam un aizpildot on-line anketu mājas lapā www.fonds.lv. Tajā jāsniedz ziņas par sevi, jāuzraksta motivācijas vēstule un jāpievieno rekomendācija no izglītības iestādes, skolēnu domes, sociālā dienesta vai citām ar izglītību saistītām institūcijām. Labāko ankešu autori tiks izvirzīti otrajai kārtai, kuras laikā notiks intervijas ar stipendijas pretendentiem. 90 «Ceļamaizes» stipendiātu paziņošana notiks 28.maijā.Pērnā gada stipendiāts, LU Ķīmijas fakultātes students V.Šackis «Ziņām»pastāstīja, ka par «Ceļamaizi» uzzinājis jau pēc iestāšanās augstskolā.«Es apzinājos, ka bez papildu finansiāla atbalsta studijas var kļūt neiespējamas. Iegūstot stipendiju, tā kļuva par labu motīvu iesaistīties pētniecībā, zinātniskajos projektos un papildu kursos, turklāt tā sedz ikdienas vajadzības studiju procesā un dzīvesvietas nodrošināšanu studentu viesnīcā. Augstākajai izglītībai būs aizvien lielāka nozīme, tāpēc aicinu arī citus studēt gribētājus pieteikties stipendijai,» piebilst jelgavnieks. Stipendijas izcilai izglītībai «Ceļamaize» mērķis ir atbalstīt LU 1.kursa pamatstudiju programmu studentus, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, motivēti izglītoties LU, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas