Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cer iedarbināt vēja ģeneratoru 16

Pēc vairāk nekā gada gaidīšanas jelgavniekam Uģim Glāzītim izdevies saņemt pašvaldības atļauju savas privātmājas dārzā 5.līnijā uzstādīt 12 metrus augstu vēja ģeneratoru. Kaut pašvaldības kūtrums iecirtis robu viņa budžetā, jo visu gadu nācies maksāt kredītu par sagādātajām iekārtām, U.Glāzītis cer, ka ģenerators pēc vairākiem gadiem varētu kļūt rentabls un ka pēc tādiem pieprasījums augs.

Jelgavas domes līdzšinējā sasaukuma pēdējā sēdē deputāti atbalstīja U.Glāzīša ieceri būvēt vēja ģeneratoru ar 20 kilovatu jaudu un 12 metru masta augstumu 5.līnijā. Pēc pašvaldības preses sekretāres Līgas Klismetas teiktā, domei šāds lēmums bijis darba kārtībā, jo vēl nav stājušies spēkā jaunie pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kas paredz individuālās apbūves zonās uzstādīt vēja ģeneratorus, bet, ņemot vērā drīzu to stāšanos spēkā, pašvaldībai būtu bezjēdzīgi to neļaut.Iesniegumu, ka savā piemājas zemē vēlas būvēt vēja ģeneratoru, U.Glāzītis Jelgavas domē iesniedza 2008.gada 22.maijā.«Tas bija kaut kāds murgs,» viņš raksturo vairāk nekā gada laikā piedzīvotos birokrātijas šķēršļus. Pašvaldības būvvalde sākotnēji gribējusi uzzināt, cik izdevīga būs tāda iekārta. Pēc tam atteikumu izsniegt atļauju vietējā vara pamatojusi ar bažām, ka ģeneratora darbība traucēšot sirds slimniekiem, kam ir sirds darbības stimulatori. Kaut arī beidzot deputāti nolēmuši dot atļauju ģeneratora būvei, U.Glāzītis oficiālu apstiprinājumu arvien nav saņēmis, un lēmums nav arī publicēts domes mājas lapā internetā. Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktors Andris Kužnieks, komentējot U.Glāzīša ieceres Jelgavā būvēt nelielu vēja ģeneratoru, vērtējumu izsaka īsi: «Zemgalē jau nav vēja!», kā arī iesaka ļoti uzmanīgi rēķināt tādu iekārtu iegādes izdevīgumu.Vairāk par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 18.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 16

saimnieks

to "es"

tukša runāšana :)

man piemēram jau apaļu gadu pie mājas pļavā stāv 10kW propellers un nevaru vien nopriecāties kā kWh viens pēc otra silda manu māju. tā kā spriediet paši, klausīties, ko muld spriedelētāji, par lietām, kuras redzējuši tikai bildītēs, vai reāli katram kko arī darīt savas labklājības labā.
veiksmi visiem! :)

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 21:49

es

Amerikas Vēja asociācija sniedz aprēķina piemēru, kā viena un tā pati vēja spēkstacija pie nemainīgiem pārējiem faktoriem spēj ražot elektrību par 5,4 eiro centiem/kWh pie vidējā vēja ātruma 7,16 m/s, par 4 eiro centiem/kWh pie vidējā vēja ātruma 8,08 m/s un pazemināt elektrības izmaksas līdz 2,9 eiro centiem/kWh pie vēja ātruma 9,32 m/s

redz, vidējais Zemgales vēja ātrums... tā ka ekonomiskais izdevīgums ir acīmredzams.... jo mūsu elektrība maksā 7 Latvijas santīmi par 1kWh!!! iespējams tādēļ mūsu funkcionāriem tas šķiet neizdevīgi, nu maitas tādi, ko citu lai saka?

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 10:38

es

bezvēja dienas ārpus jelgavas gan ir baigi reti... parasti jau vējš pūš, līdzenumā to var labi just..... pilsētā gan vēja ir pamaz... bet kam kāda daļa vai man tas ir vai nav izdevīgi? Galvenais lai kaimiņa māja netiek notumšota un trooksnis netraucē, beet tā - kāda kautkādam ministram daļa vai manas saules vai vēja baterijas man atmaksājas???? moš tāds ir mans ieguldījums Latvijas enerģētikas nākotnē??

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 10:30

zemnieks

Ja Zemgalē būtu pietiekoši daudz vēja elektrības ražošanai, tad visa Zemgale jau sen no vienas vietas būtu nosēta ar vēja ģeneratoriem. Katrs taču gribētu gūt papildus peļņu ne tikai no laukiem, bet arī vēja.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 12:14

loxs

Ja Rāvins gribētu sev ko uzstādīt,saskaņotu un atļautu momentā,bet tā kā Tu esi ierindas cilvēciņš,jāiziet vien cauri birokrātijai. Skumji,bet fakts!Bet labi,ka izturēji!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 10:56

micro

Būs interesanti uzzināt patieso darba jaudu, kad palaidīs. Pagaidām te tik spriedelē un ar pirkstiem baksta. Vismaz kāds ko mēģina.

Lai gan es ar diezgan skeptiski skatos uz pieejamo vēju šeit, bet kas zin.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 10:14

ribo

milzigais vejs generatoriem nemaz nav vajadzigs, vetras tos pat atsledz lai nesabojatu

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 09:49

ance7

Lai taču cilvēks mēģina.Un vējš JAU NU MUMS IR GAN,APNICIS JAU TAS VĒJŠ...

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 09:39

tbzg

Izskatās, ka viņš vienkārši grib taisīt biznesu ar šīm iekārtām. Jau ne viens vien ir pārbaudījis, ka vēja šeit tiešām nav. Nu jā, tas it kā jau pūš, bet priekš ģeneratoriem nekas tur nesanāks.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 09:37

mj-zemgaliete

diemžēl nava gan vēja šeit :(
nu neatmaksāsies, jau pārbaudīts tai pašā līdzenumā...... diemžēl....

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 08:59

zemgaliete

Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktors Andris Kužnieks ir liels muļķis, pie mums ir pastāvīgs vējš kā jūras malā, jo te ir vējam kur ieskrieties līdzenumā..

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 08:22

lb

Kur tas kungs , kas saka , ka Zemgalē nav vēja ,dzīvo, laikam nemaz ārā neiziet, katru dienu liels vējš, vismaz Jelgavas apkārtnē, tā ka ģenerators atmaksāsies, bet nākotnē to būs vēl vairāk!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 08:07

māris

Ko izdarīsi Jelgavas mafijai,ja nekas viņiem neatlec

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 07:24

Vietējās ziņas