Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceturtdien «Zemgales Ziņās»: Drīz Jelgava izskatīsies kā vecās atklātnēs – kuģu pilnām upēm; pašvaldība dāvina 500 latu, skolotāji neņem; Kalnciems pārvēršas par Venēciju 3

Uzņēmēji Rihards un Kaspars Blūmaņi cer, ka viņu ideja, izmantojot vecu pontona fragmentu, izveidot kafejnīcu uz ūdens iedvesmos arī citus un nākotnē Jelgava būs tāda pati kā kādreiz – ar daudzām laivām un jahtām Lielupē. Viņi sola pēc nepilna gada pašā pilsētas centrā vērt peldošas banketu zāles durvis.

Savukārt ar deviņdesmit gadu vecu kuģīti «Frīda» tā kapteinis Artis Jansons jau tagad piedāvā ekskursantus no pilsētas pierobežas Jaunsvirlaukas pagastā aizvest gleznainā un iedvesmojošiem stāstiem pilnā braucienā uz Jelgavas centra pusi, ļaujot apskatīt pilsētas dzīvi no upju vidus. Ceturtdienas laikrakstā reportāža no braucienā ar «Frīdu» pieredzētā, kā arī stāsts par Blūmaņu ieceri izveidot nebijušu peldošu banketu zāli.«Paņemt» naudu skolotāji nesteidzasPašvaldības konkursā par iespēju iegūt līdz 500 latiem lielu naudas balvu piedalījušies vien 17 no 545 jeb aptuveni trīs procenti Jelgavas skolotāju. Kāpēc tik maza atsaucība un vai varbūt vainīgs «vecais» mulsums, cik tad «priekšnieku» ir Jelgavas skolām un kāpēc ar vienu Izglītības pārvaldi nepietiek – lasiet avīzē. Jelgavas novads sāk domāt, kā Kalnciemu pasargāt no ūdens«Kalnciema Venēcijā» sākta cīņa ar augsto gruntsūdeņu problēmām. Apskatot kartē Kalnciema pagastu, jāsecina, ka ciems ir ūdeņiem bagāts. Ne vien Lielupes tuvums piesātina ar zilo krāsu, bet arī neskaitāmie dīķi gulbju iemīļotajā Gulbju ciemā. Savukārt Kaigu un Frišmaņa purvu ūdeņi ceļ gruntsūdeņu līmeni un sagādā lielas raizes vietējiem iedzīvotājiem ne vien pavasaros, bet cauru gadu. Ko novads ieplānojis darīt, lai ciematu pasargātu no plūdu draudiem, lasiet «Zemgales Ziņu» drukātajā versijā.Zinātniskā bibliotēka pārmaiņu laikā «Bibliotēka vairs nenozīmē tikai grāmatas noputējušos plauktos,» intervijā laikrakstam uzsver Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Nadziņa. Avīzē plašāk par to, ka bibliotēkas direktorei jārūpējas gan par lasītājiem, gan jauno mēbeļu iepirkumu.Dūša brīvam būt – Ivars Žukovskis uzdrošinājās par Baltijas valstu neatkarību parakstīties jau tālajā 1979. gadāPavasarī kāds Ozolnieku iedzīvotājs «Ziņām» ieteica uzrakstīt par viņa garāžas kaimiņu Ivaru Žukovski – vienu no pieciem bezbailīgiem latviešiem, kuri 1979. gadā saistībā ar Molotova-Ribentropa pakta 40. gadadienu parakstīja tā saukto Baltijas hartu – uzsaukumu pasaulei ar prasību atjaunot Baltijas valstu neatkarību. Mūsdienās 23. augusts ir zīmīgs datums, kad visā Latvijā notiek patriotiski pasākumi. Taču septiņdesmitie gadi, kad I.Žukovski ziņās pieminēja Vašingtonas «Amerikas balss», kā arī atmodas sākuma laiks, kad viņš aktīvi darbojās sabiedriskajā dzīvē, aiziet arvien tālākā pagātnē. Laikrakstā ceturtdien I.Žukovska atmiņas par tālajiem notikumiem.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 23. augusta numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to Uzņēmēji Rihards un Kaspars Blūmaņi

roklaizas!

pirms 8 gadiem, 2012.08.29 23:01

to Uzņēmēji Rihards un Kaspars Blūmaņi

cik par to samkasajat Ravinam?

pirms 8 gadiem, 2012.08.29 22:59

skolotāja

Kāds konkurss? Nekur neesmu redzējusi nekādu nolikumu vai aicinājumu. Pirmo reizi dzirdu. Iespējams, ka piedalītos - man konkursi patīk. Un 500 Ls arī noderētu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 22:20

Vietējās ziņas