Cilvēki aktīvi izmanto iespēju veikt mirdzaritmijas riska pārbaudes

Lai izglītotu iedzīvotājus par mirdzaritmiju un insulta profilaksi, šodien, 6.decembrī,  Jelgavas poliklīnikā, pacientu biedrība “ParSirdi.lv” un “Sirds ritma komanda” aicināja uz bezmaksas mirdzaritmijas riska pārbaudēm. Akcija bija plaši apmeklēta, un tās laikā veidojās rindas.

Māris no Dobeles kopā ar savu kaimiņu, izlasījuši rakstu internetā un atbraukuši uz Jelgavas poliklīniku. Abi ir apmierināti ar saņemto konsultāciju, guvuši apstiprinājumu jau zināmajam, uzzinājuši arī ko jaunu, taču Māri neapmierina tas, ka ārstiem un studentiem nācies strādāt poliklīnikas gaitenī. “Koridorā  notiek cilvēku plūsma, un tiem, kas gāja garām, akcija varbūt traucēja. Domāju, ka tomēr bija jāatrod kāda cita, slēgta telpa, lai apmeklētājiem nav jāklausās vienam otra problēmās. Un kā tad ar datu aizsardzību?,” jautā Māris.

Savukārt Jelgavas poliklīnikas vadītāja Kintija Barloti atzīst, ka izmēros lielu telpu trūkums ir sena poliklīnikas problēma, kas prasa lielas izmaksas, taču pie tā tiekot strādāts, un ir cerība, ka nākotnē būs labāk. Turklāt akcijas rīkotāju prasība bija, ka telpai ir jāatrodas pirmajā stāvā.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja pārbaudīt pulsu, nosakot iespējamos ritma traucējumus, un saņemt kardiologu konsultācijas mirdzaritmijas profilaksei, diagnosticēšanai un sekmīgai ārstēšanai. Tāpat varēja uzzināt, kā pārbaudīt pulsu mājas apstākļos un saņemt informatīvos ceļvežus pacientiem.

Akcija norisinājās sadarbībā ar Jelgavas poliklīnikas Akadēmiju, un pēcpusdienā poliklīnikas zālē notika šīs akadēmijas trešais seminārs, kurā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes Latvijas Kardioloģijas centra profesors Oskars Kalējs, Jelgavas poliklīnikas ārsti – speciālisti un zāļu izplatītāji.

Mirdzaritmija ir izplatīts sirds ritma traucējums – viens no bīstamākajiem insulta riska faktoriem, kad sirds priekškambari nevis ritmiski saraujas, bet trīc jeb mirgo. Tā rezultātā sirdī asinis lēnāk nokļūst no priekškambariem kambaros, un tas var veicināt trombu veidošanos. Savukārt šie trombi var izkļūt arā no sirds un nonākt smadzenēs, aizsprostot artērijas un pārtraukt asins apgādi smadzenēs, izraisot insultu.

Vairāk lasiet nākamās ceturtdienas avīzē “Zemgales Ziņas”

Foto: Eva Pričiņa


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas