Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīnās par «Zaļākās klases» titulu

Konkursā «Zaļākā klase» pēc pirmās kārtas līderos izvirzījusies arī Staļģenes pamatskolas 3.b klase. Cīņā par šo titulu pieteikušās 836 klases no 254 Latvijas skolām, tostarp 24 - no astoņām Jelgavas un rajona skolām.

No Jelgavas pilsētas un rajona konkursā piedalās Vircavas vidusskolas 8.b klase, Vilces pamatskolas 1., 2., 3. un 5.klase, Ozolnieku vidusskolas 7.b un 8.b klase, Aizupes pamatskolas 1.a, 2., 3., 4., 5., 7. un 9.klase, Staļģenes pamatskolas 3.b, 6. un 8.c klase, Sesavas pamatskolas 8.klase, Jelgavas 4.pamatskolas 2.b, 4.c un 5.f klase, kā arī Jelgavas 3.pamatskolas 1.d, 4.d un 5.e klase.Konkurss notiek trīs vecuma klašu grupās (1. - 4., 5. - 8. un 9. - 12.), un tam paredzētas trīs kārtas. Pirmajā skolēni atbildēja uz erudīcijas jautājumiem par dabu, vides aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību, kā arī risināja radošo uzdevumu par «zaļajiem darbiem», kas tiek īstenoti viņu klasēs, skolā un ikdienā. Bērni gan zīmēja, gan rakstīja dzeju, gan aprakstīja savus ikdienas darbus saistībā ar minēto tēmu.Projekta vadītāja Zaiga Pulkstene vērtē, ka interesentu atsaucība ir ļoti liela. Viņa piebilst, ka sniegtie rezultāti ir ļoti līdzīgi, īpaši sīva konkurence ir jaunāko klašu vecuma grupā. Tomēr mūsu puses pārstāvjiem - Staļģenes pamatskolas 3.b klasei - izdevies iekļūt līderu pozīcijās. Viņi sniedza pareizas atbildes uz visiem jautājumiem un veidoja dažādus rotājumus no otrreizējiem izejmateriāliem, piemēram, Ziemassvētku eglītes rotājumus no avīžu papīra.Konkursu organizē Latvijas Dabas Fonds un «Swedbank». Z.Pulkstene stāsta, ka populārākais «zaļais darbs» skolēnu vidū ir piedalīšanās pašu vai dažādu organizāciju rīkotās vides sakopšanas talkās (piedalīšanos tajās minējušas 339 klases). Daudzi skolēni norādīja uz atkritumu šķirošanu gan klasē, gan skolā. Populāras ir arī dažādas vidi saudzējošas akcijas skolās - makulatūras un bateriju vākšana.Augstus rezultātus sasniegušas arī vairākas citas klases. Tāpēc uzvarētāji un «Zaļākā klase» titula ieguvēji kļūs zināmi tikai pēc nākamajām divām konkursa kārtām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas