Cipule: Ja Covid-19 situācija neuzlabosies, mēneša laikā veselības aprūpes sistēma var piedzīvot kolapsu 1

Ja Covid-19 situācija neuzlabosies, mēneša laikā Latvijas veselības aprūpes sistēma var nonākt kolapsa stāvoklī, šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā uzsvēra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Pieaicināta lietā par iespējamo deputāta Alda Gobzema ētikas pārkāpumu, Cipule deputātiem skaidroja Covid-19 bīstamību un radušās situācijas nopietnību.

Cipule uzsvēra, ka ierobežojumi, kas ieviesti Covid-19 pandēmijas dēļ, tiktu noteikti arī tad, ja Latvijā izplatītos mēris, ebola vai kas līdzīgs. Šādu rīcību mērķis ir iesaistīt sabiedrību tās veselības apdraudējuma novēršanā.

"Ir jauni uzliesmojumi virknē slimnīcu. Izaicinājumi ir ļoti lieli. Tas, ka pavasarī labi pārvarējām, bija tāpēc, ka vīruss tika ievazāts no ārzemēm, bet mēs ātri reaģējām, bija "lokdauns" un tika pārrautas izplatības ķēdes. Taču tagad, ja mēs visu slēgtu, vēl mēnesi piedzīvotu pacientu skaita pieaugumu slimnīcās," uzsvēra speciāliste, piekodinot, ka ir bezatbildīgi aicināt neievērot valstī noteiktos ierobežojumus.

Viņa skaidroja, ka, neskatoties uz skeptiķu pausto, visiem jāsaprot, ka Covid-19 eksistē.

"Tā ir skaudra situācija. Slimnīcās tuvojamies 200 pacientiem. Tas ir ļoti liels skaits veselības aprūpes nozarei. Ja tā turpināsies, tad mēneša laikā veselības aprūpes sistēma, kas ir viena no vājākajām Eiropā, var nonākt kolapsa stāvoklī," teica Cipule.

Viņa akcentēja, ka Latvijas Infektoloģijas centrs savā pastāvēšanas vēsturē nekad nav bijis pārpildīts, taču tagad tas ir pilns, tāpēc tiek apsvērtas iespējas, kā paplašināt slimnīcu kapacitāti arī reģionos.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien lemj, vai ierosināt lietu pret Gobzemu par iespējamu Ētikas kodeksa pārkāpumu. Deputāte Anita Muižniece (JKP) iesniegumā komisijai lūdza šādu lietu ierosināt, jo Gobzems aicina iedzīvotājus neievērot likumus un noteikumus un nevalkāt sejas aizsargmaskas, tādējādi radot draudus sabiedrības veselībai.

  Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

QWE90-=[\42

look at the people in village shops , no masks ,yesterday some workers had no masks?///??????????

pirms mēneša, 2020.10.27 13:22

Vietējās ziņas