Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klintone uzvar priekšvēlēšanās Rietumvirdžīnijā

Otrdien Rietumvirdžīnijas pavalstī notikušajās demokrātu priekšvēlēšanās pirms novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām, kā jau tika prognozēts, pārliecinošu uzvaru guvusi Hilarija Klintone, kura solījusi turpināt cīņu.

Šo kalnaino lauksaimniecības štatu demokrātu nacionālajā konventā, kas lems par partijas kandidāta izvirzīšanu prezidenta vēlēšanām, pārstāvēs 28 delegāti, kuru balsis tiks sadalītas proporcionāli, pamatojoties uz priekšvēlēšanu rezultātiem.Pēc 97% nodoto balsu saskaitīšanas Ņujorkas senatore Klintone ieguvusi 67% balsu, bet viņas Ilinoisas kolēģis Baraks Obama - 26%.Bijusī pirmā lēdija Rietumvirdžīnijā bija izvērsusi plašu kampaņu, kamēr viņas sāncensis šajā pavalstī parādījies reti. Klintone uzskata, ka štats būs izšķirošs, lai demokrāti novembrī spētu atkarot Balto namu.Taču tā kā Rietumvirdžīnijas štatā cīņa bija par tikai 28 delegātu balsīm no nominācijai nepieciešamajām 2025, Klintone nav īpaši pietuvojusies Obamam, kurš viņu pārspēj ikvienā jomā, gan viņu atbalstošo delegātu, gan superdelegātu skaita ziņā, gan pēc nodoto balsu skaita kopumā, gan pēc uzvarēto priekšvēlēšanu skaita.Saskaņā ar interneta medija "RealClearPolitics" aplēsēm Obama līdz šim izcīnījis 1882 nacionālā konventa delegātu balsis, tai skaitā 284 tā saukto superdelegātu balsis. Savukārt Klintone spējusi sev nodrošināt 1714 delegātu atbalstu. Viņu vidū ir 272 superdelegāti.Kopumā Obama jau uzvarējis 31 priekšvēlēsanu sapulcē un priekšvēlēšanās, kamēr Klintone virsroku guvusi 18 balsojumos. Obama uzvaru panācis 27 pavalstī, kamēr Klintone triumfējusi 17 štatos.Ja skaita tikai tās balsis, kas nodotas Demokrātu nacionālās komitejas sankcionētajās priekšvēlēšanās, par Obamu kopumā balsojuši 16 420 676 demokrātu atbalstītāji jeb 49,4%, kamēr Klintonei priekšroku devis 15 677 221 vēlētājs jeb 47,2%.Taču, ja ņem vērā arī balsojumu rezultātus Floridā un Mičiganā, kurām Demokrātu nacionālā komiteja atņēmusi pārstāvniecību konventā, jo abas pavalstis nepakļāvās partijas nacionālā līmeņa vadībai, nosakot priekšvēlēšanu datumus, aina izlīdzinās - Obama saņēmis 16 996 890 balsis jeb 47,8%, kamēr par Klintoni balsojuši 16 876 516 demokrātu atbalstītāji jeb 47,4%.Ņemot vērā, ka pēc otrdienas balsojuma priekšvēlēšanas gaidāmas vairs tikai piecās pavalstīs, kuru delegātu kopskaits ir 189, abām pusēm, lai nodrošinātu savu izvirzīšanu startam novembra vēlēšanās, jāķeras pie to 240 superdelegātu pārliecināšanas, kas vēl nav izlēmuši, kuram no pretendentiem dot priekšroku.Kopumā demokrātu nacionālajā konventā, kas paredzēts Denverā laikā no 25.augusta līdz 28.augustam, piedalīsies 4049 delegāti, no kuriem 796 būs superdelegāti - Kongresa locekļi un augstākās partijas amatpersonas gan nacionālajā, gan pavalstu līmenī.Šo superdelegātu balsis nav saistītas ar konkrētu kandidātu, kas ļauj tiem balsot pēc pašu ieskatiem. Jāņem vērā, ka šis apstāklis liedz paļauties uz šo superdelegātu solījumu atbalstīt to vai citu kandidātu, jo viņi var mainīt savu viedokli jebkurā brīdī.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā