Covid-19 dēļ Jelgavā septiņos pašvaldības bērnudārzos slēgtas desmit grupas

Ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu norādījumus, uz laiku ir slēgtas desmit grupas septiņās Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, informē pilsētas pašvaldībā.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidroja, ka saslimšana ar Covid-19 ir konstatēta gan personāla, gan bērnu vidū. Pēc epidemiologu norādījumiem uz laiku ir slēgtas trīs grupas pirmsskolas izglītības iestādē "Kāpēcīši", divas grupas "Sprīdītī", pa vienai grupai "Pasaciņā", "Zemenītē", "Zīļukā", "Kamolītī", bet no otrdienas karantīna noteikta arī vienas grupas bērniem un darbiniekiem bērnudārzā "Rotaļa". Konkrēto grupu audzēkņi un personāls atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā, un viņiem kā kontaktpersonām jāievēro karantīna.

Laiks, līdz kuram grupām jāievēro karantīna, katrā iestādē ir atšķirīgs. Šonedēļ karantīna beigsies "Pasaciņas" un "Zemenītes" grupām.

Pašlaik karantīnā ir arī Paula Bendrupa pamatskolas divu klašu skolēni, kuri bija saskarē ar Covid-19 pozitīvu personu. Pamatskola īsteno speciālās izglītības programmas, tādēļ mācības tajā notiek klātienē.

Izglītības iestādēs ir veikta telpu dezinfekcija. Ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas, pārējās grupas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un arī klases Paula Bendrupa pamatskolā darbu turpina.

Pašvaldībā uzsver, ka tā ciešā sadarbībā ar SPKC epidemiologiem uzrauga situāciju un veic visus nepieciešamos drošības pasākumus.

SPKC dati liecina, ka pilsētā 14 kumulatīvais saslimušo skaits ir 423 iedzīvotāji.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas