Covid-19 drošības prasību dēļ izglītības sistēmu var pamest ap 1000 pedagogu, pieļauj ministre 8

Nākamajā mācību gadā, kad pedagogiem plānots prasīt obligātus Covid-19 drošības sertifikātus, izglītības sistēmu varētu pamest ap 1000 pedagogu, atsaucoties uz savām intuitīvajām sajūtām, intervijā TV3 pieļāva izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) datiem, 2020./2021.mācību gadā Latvijā strādāja ap 56 000 pedagogu, tostarp visvairāk - nepilni 30 000 - bija vispārējās un speciālās izglītības skolotāji, ap 12 000 - pirmsskolas izglītības skolotāji, bet ap 5600 - augstskolu pasniedzēji.

Muižniece domā, ka Saeima augustā pieņems atbildīgu lēmumu un atbalstīs valdības pozīciju par obligātu Covid-19 drošības sertifikāta prasīšanu pedagogiem, attiecīgi var sagaidīt kādas daļas pedagogu došanos prom no izglītības sistēmas.

Ja veidosies kritiskas situācijas, ministre sagaida, ka vadības grožus ņems rokās pašvaldības kā skolu dibinātājas un pavērtēs strukturālas izmaiņas skolu tīklos. Politiķe atzīmēja, ka Latvijā joprojām ir daudz pedagogu ar nepilnām darba slodzēm, attiecīgi, sasniedzot "kaut kādu kritisko robežu", pašvaldības atbildīgāk varētu paskatīties uz to, "kā strādā viņu novada skolas un sakārtot".

Runājot par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības veikto aptauju, kurā liela daļa aptaujāto paudusi kritisku nostāju pret vakcinēšanos pret Covid-19, Muižniece vērtēja, ka neesot īsti skaidrs, ko arodbiedrība gribējusi ar to sasniegt. Viņa atzīmēja, ka nozarei ļoti palīdzētu strādāšana pretējā virzienā, proti, vakcinēšanas nozīmes skaidrošana pedagogiem, nevis visu argumentu pret vakcinēšanos meklēšana.

Skolēnu obligāta vakcinācija pašlaik nav dienaskārtībā, piebilda ministre.

Muižniece tomēr cer, ka nozare vēl saņemsies un septembrī mācības varēs atsākt klātienē.

Gatavojoties mācību gadam, IZM ir izstrādājusi epidemioloģiskās drošības noteikumu projektu mācību iestādēm, kuru 10.augustā varētu skatīt valdībā. Šajos noteikumos ministrija piedāvā atteikties no reģionālā principa skolu darbā Covid-19 pandēmijas apstākļos, vērtējot katras skolas gadījumu atsevišķi. Ļoti liela atbildība darba organizēšanā tikšot paredzēta skolu vadītājiem.

Ministre atgādināja, ka Pasaules veselības organizācija rekomendē, ka skolu darbs klātienē arī pandēmijas laikā būtu pārtraucams tikai atsevišķos gadījumos ārkārtējās situācijās.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Es

Esmu skolotāja. Neticu, ka tik daudz skolotāju aizies prom. Protams, būs, kuri aizies pensijā, aizbrauks prom, bet neies strādāt par pārdevējiem, sekretāriem utt. Neesmu dzirdējusi, ka kāds mūsu skolā taisās pamest darbu.

pirms 4 dienām, 2021.07.22 09:22

Pārdevēja

Pārdevējas un sekretāres darbs ir tik pat cienījams kā skolotāja! No jums, pedagogiem, pēc naftalīna smaržo pa gabalu jau pirmajos darba gados. Par pārdevējiem un sekretārēm pat jūs neņems darbā - tur ir jāstrādā ar klientiem, citai attieksmei jābūt, tā no augšas blenzt virsū nevarēs kā skolās.Tāpēc jūs neko daudz "pamest" nevarēsiet, pieprasījums pēc jums mazs.

pirms 3 dienām, 2021.07.22 14:44

Tantuks

Vienkāši kauns par to, cik neizglītoti pedagogi. ! Ja esiet tik slimi prom no darba , nevis jāboikotē mācību procesi skolā!

pirms 3 dienām, 2021.07.22 11:02

to es

Skolotājus var saprast.Katrs kārtējais ministrs turklāt nāk ar jaunām reformām un savu redzējumu uz izglītību.Tādos apstākļos ir ļoti grūti strādāt.

pirms 3 dienām, 2021.07.22 11:09

saprast skolotājus?

to , ka viņi nav spējīgi otro gadu saprast kas ir Covid un kas ir vakcīna? Kā var tādi mācīt bērnus , kas paši nespēj saprast ! Neko nelasa un neko nedzird? Pašvaldības jau arī varēja palīdzēt skaidrot, nevis tikai rakstīt kaudzēm reklāmas , lai tiktu ievēlēti.

pirms 3 dienām, 2021.07.22 14:11

Sapratējam

Ja skolniekam sliktas sekmes,tad arī skolotāja vainīga!Apgulies dīvānā un atžirgsti.

pirms 3 dienām, 2021.07.22 18:27

vismaz 1002

mes ari r sprici dibena jusu bernelus negatavojamies maaciit. uz neredzesanos vergturu zeme.

pirms 2 dienām, 2021.07.23 12:27

Nu,nu

Protams nevar mācīt bērnus,ja pat rakstīt neprot bez kļūdām.

pirms 2 dienām, 2021.07.23 13:10

Vietējās ziņas