Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudu dēļ Jelgavas cietumā izsludinātā karantīna pārtraukta

Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudu dēļ Jelgavas cietumā izsludinātā karantīna pārtraukta, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Spure stāstīja, ka karantīna tika izsludināta 5.novembrī, kad saslimšana tika konstatēta vienam saslimušajam. Taču saslimušais ir izveseļojies un no slimnīcas nogādāts atpakaļ ieslodzījuma vietā, lai turpinātu izciest noteikto cietumsodu.

Līdztekus cietumā arī pārtraukta izsludinātā karantīna, jo, tajā neesot, konstatēti citi saslimšanas gadījumi, lai gan cietumā tiek turpināts ievērot stingrus epidemioloģiskos pasākumus.

Savukārt Rīgas Centrālcietumā līdz šim atklāti 75 Covid-19 gadījumi, līdz ar to karantīna tajā pagarināta līdz 14.decembrim,  informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Testēšanas gaitā atklāti 65 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un desmit Covid-19 pozitīvi cietumā nodarbinātie. Līdz ar to pieņemts lēmums epidemioloģiskās drošības apsvērumu dēļ cietumā pagarināt karantīnu.

Šobrīd cietumā ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ieslodzījuma vietu sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tai skaitā, ir nodrošināta ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana.

25 Rīgas Centrālcietuma ieslodzītie ar vieglu simptomātiku šobrīd atrodas Latvijas Cietumu slimnīcā, savukārt pārējie ieslodzītie bez konstatētiem saslimšanas simptomiem ir izvietoti atsevišķā Rīgas Centrālcietuma korpusā vienvietīgās kamerās.

Tāpat ieslodzījuma vietā tiek nodrošināta uzraudzības un apsardzes darba nepārtrauktība.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas