Covid-19 inficētā kontaktpersonas statuss novembrī noteikts 371 Jelgavas pašvaldības iestāžu darbiniekam

Covid-19 saisrgušā cilvēka kontaktpersonas statuss novembrī noteikts kopumā 371 Jelgavas pašvaldības iestāžu darbiniekam,  informēja pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Novembrī pašvaldības iestādēs ar Covid-19 bija inficējušies 27 darbinieki. Vēl 371 darbiniekam noteikts kontaktpersonas statuss. Lielākais inficēto skaits konstatēts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Rotaļa". Pārējās iestādēs atklāti atsevišķi gadījumi.

Klismeta pauda, ka pašvaldība uzrauga situāciju un veic visus nepieciešamos drošības pasākumus ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologiem. Pašvaldības iestāžu darbs tiek nodrošināts.

SPKC dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 saslimušo skaits Jelgavā ir 339. Aģentūra LETA noskaidroja, ka liels šonedēļ atklāto gadījumu skaits saistīts ar uzliesmojumu valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" filiālē "Jelgava".

Jau ziņots, ka uz laiku slēgtas septiņas grupas Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādē "Rotaļa", bet piecas grupas, ievērojot stingrus drošības pasākumus, iestādē darbu turpina.

Bērnudārzā 24.novembrī personālam un bērniem tika konstatēts pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, un pēc epidemiologu norādījumiem trīs grupas tika slēgtas. Konkrēto grupu audzēkņi un personāls atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā, un viņiem kā kontaktpersonām līdz 7.decembrim jāievēro karantīna.

Lai pārliecinātos par situāciju bērnudārzā un saslimstību, pirmdien, 30.novembrī, visiem iestādē strādājošajiem - 47 darbiniekiem - veikta Covid-19 testēšana ar siekalu paraugiem. Astoņos gadījumos konstatēts Covid-19 pozitīvs testa rezultāts. Personām slimība norit bez simptomiem.

Līdz ar to no šodienas slēgtas vēl četras iestādes grupas - 49 bērniem un pieciem darbiniekiem, kuriem noteikts kontaktpersonas statuss, līdz 15.decembrim jāatrodas karantīnā. Visā iestādē veikta dezinfekcija.

Ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas, pārējās piecas grupas iestādē "Rotaļa" darbu turpina. 7.decembrī bērnudārzs gaida atgriežamies to trīs grupu bērnus un personālu, kas karantīnā atrodas kopš 24.novembra.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas