Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Covid-19 izraisīto zaudējumu segšanai reģionālajos pārvadājumos plāno piešķirt 6,325 miljonu eiro

Lai kompensētu zaudējumus, kas radušies reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem saistībā ar Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu, Satiksmes ministrijai (SM) plānots piešķirt 6,325 miljonus eiro, liecina izskatīšanai Ministru kabineta sēdē otrdien, 14.jūlijā iesniegtie dokumenti.

SM skaidro, ka saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no 13.marta līdz 9.jūnijam, būtiski samazinājās pieprasījums pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem un attiecīgi ieņēmumi no pārdotajām biļetēm.

Pasažieru skaita kritums martā salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pērn autobusu satiksmē ir 34%, un vilcienu satiksmē - 31%. Savukārt aprīlī samazinājums autobusu satiksmē sasniedza 68% un vilcienu satiksmē - 66%.

Kur iespējams, reisu, kuros ir būtisks pasažieru skaita kritums, izpildei tika norīkoti mazas ietilpības autobusi. Vienlaikus reisos, kuros pasažieru skaits pārsniedz astoņus līdz deviņus pasažierus, tika norīkoti lielas ietilpības autobusi, lai varētu nodrošināt minimālās distancēšanās prasības starp pasažieriem.

Līdz ar to šogad martā veiktais nobraukums ar autobusiem ir bijis par 4% mazāks nekā attiecīgajā mēnesī pērn, savukārt aprīlī plānotie nobraukuma apjomi salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli samazināti par 16%. Pārvadājumu apjoms vilcienos martā ir samazināts par 2,3% jeb 50 945 vagonkilometriem, bet aprīlī apjoms ir samazināts par 10% jeb 216 910 vagonkilometriem.

Martā reģionālās nozīmes pārvadājumos ieņēmumi samazinājušies par 34%. Kopējais ieņēmumu samazinājums aprīlī salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo mēnesi pārvadājumos ar autobusu ir 70%, bet vilciena pārvadājumos - 65%. Ievērojot to, ka ar aprīli autobusu satiksmē būtiski tika samazināts reisu skaits, vienlaikus saglabājot reisu biežumu un autobusu ietilpības tādas, lai pasažieri varētu ievērot distancēšanos, tad kopējo izmaksu samazinājums prognozējams aptuveni 7% jeb aptuveni 480 000 eiro.

Pie šādiem datiem prognozētais zaudējumu apjoms, salīdzinot 2019.gada faktiskos zaudējumus ar 2020.gada aprīļa prognozētajiem, pieaudzis reģionālajā satiksmē ar autobusiem par 40%, bet vilcienu satiksmē - 140%. Maijam izdarīts pieņēmums, ka reģionālās nozīmes pārvadājumos ieņēmumi salīdzinājumā ar 2019.gada maiju varētu būt mazāki par 45-50%, tādējādi nedaudz atgūstot pasažieru plūsmu. Tādējādi zaudējumi varētu pieaugt reģionālajā satiksmē ar autobusiem par 28%, bet vilcienu satiksmē - 137%.

SM skaidro, ka, ievērojot būtisko pasažieru skaita sarukumu un biļešu ieņēmumu kritumu, jau pašlaik vairākiem pārvadātājiem ir radušās problēmas ar apgrozāmo līdzekļu nodrošinājumu, lai veiktu norēķinus ar piegādātajiem un darbiniekiem. Līdz ar to, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes 28.aprīļa sēdes lēmumu, ir veiktas izmaiņas valsts budžeta apakšprogrammā "Dotācija zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem", paredzot pārcelt finansējuma plānā paredzēto valsts budžeta dotāciju 2020.gada pēdējā ceturksnī uz maiju, jūniju un jūliju 2,4 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā izmaksāto un plānoto dotāciju apjomu minētajam laika posmam no 16.marta līdz 9.jūnijam, kopējais nesegto zaudējumu apmērs reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem ir aprēķināts 6 325 393 eiro.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas