Covid-19 konstatēts vairāk nekā pusei pansionāta "Jelgava" klientu un vairākiem desmitiem darbinieku 12

Covid-19 konstatēts 132 no kopumā 206 valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Jelgava" klientiem un 26 darbiniekiem, atsaucoties uz otrdien pieejamo informāciju,  informēja Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Viņš skaidroja, ka 40 filiāles klientiem slimība noris vieglā formā, ir neliela temperatūra. 92 klientiem infekcija noris bez simptomiem un klienti jūtoties labi.

Sasirgušie VSAC klienti ir izvietoti atsevišķos Covid-19 boksos, un viņu aprūpe notiek, stingri ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādījumus, uzsvēra Zariņš. Ir apzināti arī brīvprātīgie, kas vajadzības gadījumā varētu iesaistīties klientu aprūpē.

Zināms arī, ka 64 filiāles klienti ir veseli. Taču vēl desmit "Jelgavas" iemītnieki pašlaik ārstējas slimnīcās ar saslimšanām, kuras nav saistīta ar Covid-19 infekciju.

Līdz šim ir testēti visi filiāles "Jelgava" klienti un liela daļa darbinieku. Darbinieku testēšana turpinās, un saslimušo skaitļi vēl tiek precizēti.

Pārējās VSAC "Zemgale" filiālēs - "Ziedkalne", "Lielbērze", "Iecava" un "Ķīši" - Covid 19 infekcija ne klientiem, ne darbiniekiem nav konstatēta. Lai laikus identificētu infekcijas riskus, tajās atbilstoši Veselības inspekcijas noteiktajam tiek veikta klientu un darbinieku testēšana.

Ministrijai arī nav informācijas, ka infekcija būtu izplatījusies citos VSAC.

Jau ziņots, ka Jelgavā pirmdien reģistrēti 132 jauni Covid-19 inficētie jeb vairāk nekā 20% no valstī reģistrētajiem saslimušajiem, un pēdējo divu nedēļu saslimušo kopskaits pilsētā pašlaik ir 339 cilvēki.

SPKC skaidroja, ka Jelgavā atklāto gadījumu skaits nav saistīts ar vienu konkrētu uzliesmojumu, bet gan ar vairākiem avotiem, no kuriem daļa ir inficējusies no jau zināmiem gadījumiem. Tāpat pašvaldībā esot veikti vairāki atsevišķu kolektīvu skrīningi, lai atklātu slimības izplatību. Vienlaikus Covid-19 gadījums atklāts kādā pirmsskolas izglītības iestādē, kur jau iepriekš bija reģistrēta inficēšanās ar Covid-19.

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 12

guha

Briziem liekas,ka es uz menes dzivoju,Nevienu pa sito laiku nezinu un nepazistu kurs butu saslimis. Ari draugi un radi arzemes nevienu nezin kurs butu saslimis.

pirms mēneša, 2020.12.02 14:21

Zoo

Tu nepazīsti, bet es pazīstu ap 10gb., arī ar smagām gaitām. Un ir sajūta, ka iet tā draza plašumā.
Nolaidies no mēnes :)

pirms mēneša, 2020.12.02 14:38

cilvēks

ap 10 gab. Varbūt konkrētāk? Vai skaitīt neprotam. Ja kaut ko apgalvo, tad precīzi. Cik slimus pazīsti, cik ar smagu gaitu un kāda tā ir. Citādi tavs apgalvojums izklausās pēc meliem, vai, ka tev vienalga (ko arī apstiprina, ka tu cilvēkus mēri gabalos)
Piemēram. Es pazīstu vienu cilvēku, kam ir korona, bet nav simptomu, vienu, kam pazuda oža, bet citu simptomu nebija un vienu, kam bija cukura diabēts, noķēra koronu un nomira. Viss.

pirms mēneša, 2020.12.03 07:53

egle1

Tāpēc nepazīstam, ka kopš pavasara skaits ir tikai 18 000, kas ir tikai 1% cilvēku. Bet no oktobra ik dienu pieaug jau par simtiem, līdz ar to tas 1% pārvērtīsies par 2%, 5% un tā tālāk. Visiem veselību!

pirms mēneša, 2020.12.02 14:58

Olalllā

guha---> nu i PaldiesDievam, ka nezini. Baigi gribas? Nenovēlu!!!

pirms mēneša, 2020.12.02 15:08

Petravičs

Interesani, kā divu ministriju uzraudzītā iestādē varēja rasties šāds COVID perēklis? Un kas aizvieto šos slimos darbiniekus? Ir informācija, ka daļa saslimušo darbinieku ieslodzīti pansionātā un būdami slimi, ar temperatūru dzīvo un strādā tur 24h no vietas, to vietā kas ir prom, kas atbildēs, ja viņiem radīsies komplikācijas un notiks vēl kas trakāks, vai centra direktors vai ministre?

pirms mēneša, 2020.12.02 17:49

Nereti piekāpj blakus veikalā

Vēl pagājušonedēļ pa bariņiem cilvēki no pansionāta gāja uz 100m attālo veikaliņu, tā ka iespējas cilvēkiem ar ne visai labu imūnsistēmu ievazāt to dranķi ir diezgan lielas.
Un arī piekritīšu, ka savā lokā ir saslimšanas, piemēram, bērna bērnudārza audzinātāja saķēra Covid, līdz ar to visa grupiņa bija karantīnā.

pirms mēneša, 2020.12.02 19:40

Slepenība

Kamēr turēs noslēpumā informāciju par kovid slimniekiem ar šo slimību tiks inficēti arvien vairāk cilvēku! Neviens nebrīdina par infekcijas slimnieku kaimiņa dzīvoklī ar kuru tev koplietošanas telpas, kuras saslimušais turpina lietot - šo infekciju apturēt būs sarežģīti!

pirms mēneša, 2020.12.02 20:02

kaimiņš

un tie kam jāsēž karantīnā vazājas pa maksimu , kā tad to var apturēt

pirms mēneša, 2020.12.02 20:40

zinaataajs

ja sabiedriibas loceklju atbildiiba ir tik zema ka karantinizeetais izmanto koplietoshanas telpas, tad tieshaam aizmirstam par aarkaartas situaaciju atcelshanu paarskataamaa naakotnee

pirms mēneša, 2020.12.02 21:18

Ilze

Tadjaunevajag laist no ārpuses citus cilvēkus iestādes,kas ir par to, lai gan jau grib taisīt kameras un nevajadzētu kamēr kovid19 .

pirms mēneša, 2020.12.09 23:45

Vietējās ziņas