Covid-19 krīzes laikā iedzīvotāji humānu apsvērumu dēļ varēs šķērsot Latvijas ārējo robežu

Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz, ka Covid-19 krīzes laikā iedzīvotāji humānu apsvērumu dēļ varēs šķērsot Latvijas ārējo robežu.

Valdības noteikumi patlaban paredz, ka no 2020.gada 10.jūnija ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no vai uz valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Noteikumi jau patlaban paredz vairākus izņēmumus no minētā lieguma, piemēram, robežu šķērsot var Latvijas valstspiederīgie, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstīs, kā arī ārzemnieki, kuri, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, atgriežas savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī.

Iekšlietu ministrija (IeM) gan secinājusi, ka praksē rodas gadījumi, kad personām ir nepieciešams izceļot no Latvijas arī citu gadījumu dēļ nekā to paredz patlaban spēkā esošie izņēmumi, piemēram, lai aprūpētu slimu radinieku, būtu nepieciešams paredzēt, ka Valsts robežsardzes priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona izņēmuma gadījumos varētu neierobežot personu izceļošanu.

Ņemot vērā minēto, IeM papildinājusi noteikumus, kas paredz, ka robežsardzei būs tiesības izdarīt izņēmumus attiecībā uz ES, tostarp Latvijas, un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstu un Šveices valstspiederīgo izceļošanu caur ārējo robežu, ja tas atbilst starptautiskajām tiesību normām, Latvijas valsts interesēm vai ir saistīts ar nepārvaramu varu vai humāniem apsvērumiem.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas