Covid – 19 skāris arī Jelgavas 4.vidusskolu (papildināta) 7

Covid – 19 skāris arī Jelgavas 4.vidusskolu – saslimusi viena mūzikas skolotāja, kas strādāja ar vecākajām klasēm, kā arī aizdomas par saslimšanu Covid – 19 ir diviem skolēniem - vienas četru bērnu ģimenes diviem bērniem, kuru mātei apstiprināta saslimšana ar Covid - 19, un kuri vēl gaida testa rezultātus. Potenciālās kontaktpersonas  atrodas pašizolācijā vai karantīnā. Skola turpina darbu, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem – 1.-6. klases mācās klātienē, bet 7.-12. klases attālināti, vienīgi apgrūtināta ir interešu izglītības apguve, portālam zz.lv pastāstīja skolas direktors Agris Celms.

“Tā ir skolotāja, kura paralēli ir arī studente -  mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās mūzikas nodaļā un ir topošā operdziedātāja. Viņa mūsu skolā pasniedz tikai dažas stundas, bet, acīmredzot, šajā gadījumā apstiprinās dziedāšanas kā riska faktora loma saslimšanā ar šī vīrusa izraisīto slimību – operas korī, Latvijas Radio korī un Valsts Akadēmiskajā korī “Latvija”, un tagad arī pie mums,” secina A. Celms.

Viņš piebilst, ka pēdējo reizi skolotājai nodarbība bijusi ceturtdienā pirms skolēnu brīvlaika ar 7.klasi, kur viņa vadījusi teātra nodarbības, lai izveidotu mūziklu. Tāpat skolotāja palīdzējusi strādāt ar kori, bet tikai ar 9 b klases meitenēm, skaidro direktors. Visu brīvlaiku skolotāja nebija kontaktā ar bērniem, taču bijusi kontaktā ar vienu citu skolotāju, kas pārzina mūzikas stundas.

“Nav pamata satraukumam. Nekādas sekas šis gadījums mūsu skolā nav radījis, un 14 dienu laikā neviens cits bērns vai skolotājs nav saslimis. Mums paveicās ar to, ka starpā bija brīvlaiks – visiem bija automātiska “karantīna”. Ievērojam piesardzības pasākumus – tiek dezinficēti klavieru taustiņi, durvju rokturi, galdu virsmas. Pati saslimusī skolotāja mums tūlīt zvanīja un informēja. Kad viņas sniegtā informācija apstiprinājās ar testa rezultātiem, ar mums sazinājās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Neko īpaši "traku" nepateica, tikai, ka nosacītajām kontaktpersonām jāievēro karantīna, un tas arī notiek, “ uzsver A.Celms. Direktoram gan bažas rada saslimušās skolotājas pašsajūta – viņa izjūtot pamatīgas galvassāpes, kaulu “laušanu”, ir temperatūras sajūta. “Laiks iet uz priekšu, pagājušas desmit dienas, bet labāk nepaliek, - tā teikusi ar Covid – 19 slimā skolotāja, kura ārstējas mājās.

Tomēr 4.vidusskolas direktoru vēl bažīgāku padarot otrs gadījums, kad četru bērnu, kuri mācās šajā skolā, mātei ir laboratoriski apstiprināta Covid – 19 saslimšana. Pazīmes novērotas arī diviem no četriem bērniem, taču vēl neesot skaidrs, vai tas ir Covid -19 vai parasta rudens saaukstēšanās saslimšana. Taču, lai gūtu apstiprinājumu, abiem bērniem uz Covid -19 testu bija jāgaida nedēļu. Tagad viņi gaida rezultātu. 


Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Es

Lēnām ejam uz Jelgavas skolu attalinātām mācībām..

pirms mēneša, 2020.10.28 16:04

Elgavskij

Vai, vai, vai... Šausmas, šaušmas, šaušmas! Pēc šiem Jūs Covid-19 rakstiem, ar ko jūs atbalstāt valdības Covid-19 propagandu, zinu jau vairākus cilvēkus, kas vairs neabobēs jūsu "špergalku", kuru jau tā pat abonēja tikai aiz žēlastības, jo apzvanījāt visus abonentus.

pirms mēneša, 2020.10.28 17:34

Eh

Ej labāk uz Gobzema burbuli. Tur var droši dalīties ar informāciju, kas patiesībā notiek visā plakanajā pasaulē.

pirms mēneša, 2020.10.29 08:01

nu un

lai kāds bariņš apmirst,tad jau nevajadzēs nekādu propagandu.

pirms mēneša, 2020.10.28 19:03

Vietējās ziņas