Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz siena talku Edvarta Virzas tēva māju apkārtnē

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) 23.jūlijā aicina ikvienu interesentu iesaistīties siena talkā "Straumēnu" noskaņās, kas norisināsies rakstnieka Edvarta Virzas tēva māju "Billītes" apkārtnē Ozolnieku novadā, informēja DAP dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede.

Leģendārajā darbā "Straumēni" pazīstamais 20.gadsimta rakstnieks, dzejnieks un publicists Virza savas bērnības atmiņas savija ar vēlmi nodot nākamajām paaudzēm pagājušo laiku tikumus un vērtības, lai tie kalpotu kā harmoniskas dzīves pamats. Mūsdienās, pateicoties Virzas mazmeitas, rakstnieces Annas Žīgures iniciatīvai, ikvienam ir iespēja būt vietā, kur sarakstīti "Straumēni", un sajust lauku mājas ikdienu, kurā valda mūžīga kārtība un iekšējs miers.

Pēc talkas dalībnieki eksperta pavadībā varēs izstaigāt pļavu un uzzināt par apkārtnē esošajām dabas vērtībām un cilvēku lomu to saglabāšanā, sacīja Priede.

Rakstnieces Žīgures un viņas meitas Diānas Jances vadībā ikvienam būs iespēja piedalīties literārā pastaigā Virzas un Elzas Stērstes memoriālajā mājā "Billītēs". Būs arī siena talkai atbilstoša maltīte brīvā dabā "Billīšu" pagalmā un noslēgumā arī dziesmas un rotaļas kopā ar folkloras kopu.

Priede norādīja, ka sadarbība ar rakstnieci DAP izveidojās dabas skaitīšanas laikā, kad eksperti vienā no "Billīšu" īpašumos esošajām pļavām konstatēja bioloģiski vērtīgu zālāju, par kuru arī informēja viņu. Pēc saņemtās ziņas Žīgure vērsās DAP, lai uzzinātu ko vairāk par atrastajām vērtībām un radās doma par siena talkas organizēšanu.

Prasmīgas apsaimniekošanas rezultātā pļavā sastopama liela sugu daudzveidība, īpaši aizsargājami augi un kukaiņi. Šogad daļa pļavas attīrīta no krūmiem un talkas laikā no tās ar rokām aizvāks sienu, jo ar tehniku tai nav iespējams piekļūt. Tieši tādēļ nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, kuri ar savu darbu veicinās bioloģiski vērtīga zālāja un aizsargājamo augu saglabāšanu.

Lai ievērotu epidemioloģiskās drošības pasākumus, dalībnieku skaits talkā ierobežots un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Talkas sākums pulksten 10. 

DAP skaidroja, ka, piesakoties talkai, cilvēkiem jābūt gataviem aptuveni divas stundas pavadīt fiziski aktīvā darbā. Siena talkas laikā dalībniekiem būs pieejams dzeramais ūdens, taču līdzi jāņem sava pudele vai krūzīte, kurā ieliet ūdeni, kā arī pašiem parūpēties par aizsardzību pret insektiem un saules apdegumiem.

Pieteikšanās siena talkai līdz 21.jūlijam pa tālruni 29 802 428.

Pulcēšanās vieta: https://bit.ly/Billites.

Foto:  no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas