Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dainis Liepiņš no politikas neizrakstās 36

Februāra beigās no amata atbrīvotais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA) iesniedzis pašvaldībā iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu. Sarunā ar “Ziņām” viņš atklāj savas pārdomas, kā un kāpēc tas noticis.

Tas, ko jums pārmet, ir vadības stils. Jūsu laikā nomainījās vairāki darbinieki – aizgāja galvenā grāmatvede, Ozolnieku vidusskolas direktore, pašvaldības policijas priekšnieks un citi.

Pirmkārt, gribu uzsvērt, ka CVK (Centrālās vēlēšanu komisijas) mājaslapā ir izlasāma mūsu programma, ar kuru startējām vēlēšanās. Mēs to rakstījām nevis kā partija, bet kā domubiedru grupa. Tie bija cilvēki, kas dzīvo Ozolniekos, cilvēki ar kopīgu redzējumu. Tad nu, lūk, programmā nevienā vietā nebija minēts, ka mēs veidosim attiecības starp deputātiem. Galvenā mūsu nostādne bija pildīt uzdevumus, kuri nāk no sabiedrības. Mēs tiekam ievēlēti kalpot, nevis izcelt sevi kā pārākus par citiem.

Šajā jautājumā jārunā par katru gadījumu atsevišķi. Ja kultūras daļas vadītāja var paņemt slimības lapu, četrus mēnešus būt slima, tajā pašā laikā skriet krosiņus pa Ozolniekiem visiem gar degunu un vienkārši nenākt uz darbu, tad ir taču kaut kāds mērs visam. Skaidrs, ka vienkārši gaidīja brīdi, kad varbūt kaut kas mainīsies politiski.

Skolas direktore var paziņot, ka uz viņu tiek izdarīts spiediens. Kāds spiediens? Lai nāk un konkrēti pasaka, kurš izdarījis spiedienu! Viņa pati uzrakstīja atlūgumu, turklāt mācību gada vidū, atstājot skolu bez direktora. Direktores Klāras Stepanovas palīgs Ainārs Kākers, kurš startēja vēlēšanās no “Vienotības” un bija viņas labā roka, kārtoja visus dokumentus, jo viņa no tā neko nesaprata, patiesībā izmantoja skolai un bērniem iegādāto tehniku savam labumam.

Gadījums ar pašvaldības policijas priekšnieku Arni Jomu – kad sāku strādāt Ozolnieku novada domē, policistiem nebija elementāru lietu, trūka drēbju, aprīkojuma, rokasdzelžu, kam jābūt policijas rīcībā. Arī viņš četrus mēnešus slimoja, mierīgi staigādams apkārt. Patiesībā tas nemaz nebija mans lēmums, ka viņu atbrīvoja. Izpilddirektors bija izlēmis nevis vienoties ar viņu, bet slimības laikā atlaist. Tagad viņš tiesājas, ka esot nepareizi atlaists.

Tad galvenā grāmatvede, par kuru pats Veļeckis (Pēteris Veļeckis – iepriekšējais pašvaldības vadītājs – red.) un viņa kompānija šausminājās, ka netiekot galā... Vienīgais, kas izdarīts, – grāmatvedei tika nolikts priekšā darba apraksts, pasakot, ka ir noteikta alga un arī pienākumi, kas jāpilda. Ja tie tiek izpildīti, man pret viņu nav nekādu iebildumu. Grāmatvede nedēļas laikā uzrakstīja iesniegumu par atbrīvošanu no darba, jo vienkārši ļoti labi saprata, ka nevar izpildīt prasības. Par to, ka iepriekš viņai šos pienākumus ļāva nepildīt, es nevaru būt atbildīgs, nepiedalījos tās domes darbā.

Tā tas kopumā notika, līdz ar to pārmetumi par kādu, kas pazaudējis savu amatu... Piedodiet, bet to nevar vispārināt, ir jārunā par katru no šiem gadījumiem atsevišķi. Bet varbūt iepriekš tur viss bija sapuvis? Es drīzāk sliecos uz to, jo biju šokēts, uzsākot darbu domē, par to bardaku, kas valdīja. Līgumiem nebija nekādas uzskaites, vairākus vispār nebija iespējams atrast. Kā tā varēja strādāt, ka pašvaldības administrācijā vispār nav līgumu uzskaites? Līdz ar to elementāri varēja manipulēt pēc vajadzības – te ir līgums, te tā vairs nav. Tāpat projekti. Vairāki vispār pazuduši. Iepirkumu procedūrās bija pareizās firmas un nepareizās. Iepriekš šeit bija stagnatīva pārvaldes forma, kas arī bija iemesls manai vēlmei startēt vēlēšanās, lai kaut ko mainītu. Andris Ozoliņš un Jānis Kažotnieks (abi LZP) bija pirmie divi cilvēki, ko es uzrunāju, aicinot nevis meklēt, kurš nāks un darīs kaut ko mūsu vietā, bet apvienoties un darīt. Sākumā pat bija doma, ka Andris Ozoliņš startēs vēlēšanās vienā komandā ar mani, bet viņš atzina, ka esot “čomi” ar Jāni Kažotnieku un saistīts ar zaļajiem, tāpēc startēšot ar viņiem. Pasarg' Dievs, ļoti labi, man nebija nekādu iebildumu.Foto: no arhīva. Visu interviju lasiet 12.marta "Zemgales Ziņās".

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Ligita

Galvenā grāmatvede Benita tiešām bija šausmīgs kadrs Ozolnieku domē. Varēja pat nepildīt uzdotos darbus, vienkārši atsakot izpildīt vadības rīkojumu. Tā laika vadība baidījās viņu atlaist, negribēja neērtības, tāpēc uzskatu, ka Liepiņa kungs, attīrot kadrus, rīkojās atbilstoši. Man ir prieks, ka "sapuvušie" kadri ir nomainīti, arī Joma bija pilnīgs nulle savā amatā (tikai daudz runāja, bet viss pa tukšo), tagad ir pavisam cits līmenis domē.

pirms 17 dienām, 2020.03.12 10:27

Liekulis

Daini, liekulības prasmēs Tev līdzvērtīgu nav.
Daudz piemirsi pateikt, Liene Upeniece, kas nomainījas darbu pēc Tev uzliktā soda par kafijas dzeršanu 300euro vērtībā Agatē. Vajadzēja noplūdi meklēt.
Atkritumu biznesu pētīji par 12K Eiro no Ozolnieku nodokļu maksātāju kabatas, tas arī miskastē.
Asfaltu arī jaunu pie Agates uzlēji, tas jau tikai dēļ tā garāžu kooperatīva.
Līgumu par Kastaņu ielas pagarinājuma izbūvi klusām lauzi, ak tur jau Gunča parakstīja.
Kamēr biji domes priekšsēdētājs KNABis Tevi sodīja cik reizes, trīs vai vairāk? Šķiet absolūtais rekords Latvijā.

pirms 17 dienām, 2020.03.12 12:41

jurčiks

Joma neļāva ne Liepiņam ne Akmentiņam kāpt uz galvas un akli nepildīja dumjus uzstādījumus. Tas nepatika tāpēc bija jātiek vaļā.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 14:37

A.J

Liepiņa kugs, jūsu sniegtā informācija ir klaji meli. Saprotu, ka šobrīd izmetat žulti, bet tas parāda tikai jūsu godapratu. Pašvaldības policijā Jomas laikā policistiem bija gan formastērpi, gan speciālie līdzekļi. Tieši jusu ieceltā jaunā priekšnieka laikā pašvaldibas policija strādāja bez formas, vai citas pašvaldības formu, nebija elementāri apliecības ko uzrādit. Un atbrīvoja Jomu nevis pēc izpilddirektora iniciatīvas, bet pēc jūsu un Akmentiņa iniciativas, kurš šobrīd pats sēž uz slimības lapas. Liepiņa kungs jūs esat melis.

pirms 17 dienām, 2020.03.12 10:51

Novēlu drīzu izveseļošanos!

Interesanti, kāds režīms noteikts Akmentiņam un cik godprātīgi viņš to ievēro?

pirms 17 dienām, 2020.03.12 13:02

tante Anna

Paskat tik kā komunistu paliekas un viņu fanu grupa sasparojusies Liepiņu lamāt. Bet tauta pati visu redz.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 14:59

tante anna

Laikam nobīdīta no siles nu rej.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 15:36

Jomam

JŪS ESAT KAUT KO PALAIDIS GARĀM-Akmentiņš Domē vairs nestrādā un netiesājas,kā to darāt Jūs!

pirms 16 dienām, 2020.03.12 15:40

Tā tas notika.....

Ar lielu švunku vairākus gadus cierēja uz Jelgavas domi. Skandāli un nesastrādāšanas ar domniekiem ....... Atkal cierēšana uz Saeimu un atkal ar negodu padzina....... Atkal cierēšana uz Ozolniekiem un nenostrādāja paredzēto laiku. Viela pārdomām !!!!!!!

pirms 17 dienām, 2020.03.12 10:54

jelgavnieks

Nabaga zemnieciņi, kāpēc tāds satraukums, ja Liepiņa domē vairs nav?! Tagad varēsiet kalnus gāzt Ozolnieku iedzīvotāju labā! Bet patiesība ir tāda, ka Liepiņš iztīrīja veco smaku no Ozolnieku domes staļļiem par ko saņēma dunci mugurā no Zaļās partijas zeļļiem (liels naivums Daiņa izpildījumā, ka uzticējās ZZS biedriem Ozoliņam un Kažotniekam).

pirms 16 dienām, 2020.03.12 15:05

Resnais

Nu, nezinu, Jomas laikā policisti vismaz bija policisti "kačoki" un visā aprīkojumā. Liepiņa laikā tika savākti kaut kādi makaroni un pončiki.

pirms 17 dienām, 2020.03.12 11:06

Janka

Tik Kaspariņš tāds plencis bija...:)))))))))))))))))

pirms 16 dienām, 2020.03.12 13:36

zzs

Protams,ka kačoki,jo bija atļauts darba laikā apmeklēt sporta zāli par velti!

pirms 16 dienām, 2020.03.12 15:41

to zzs

Ja policisti darba laikā apmeklētu apmaksātus adīšanas kursus es arī nesaprastu, bet fiz.nodarbes nu klau.... Neesmu redzējis nevienu skolotāju vai citu darbinieku, kas ārpus darba apmeklētu kursus, kas saistīti ar darba kvalifikācijas celšanu utt. un par savu naudu. Var redzēt, ka tev arī gribētos, bet nekā. Nāc strādāt policijā un tev būs.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 16:43

skolotājs

Skolotājiem par darba kavalifikacijas celšanu darba laikā-neviens nemaksā.
Bet Jomas kačokiem ,gan maksāja.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 17:12

inspektors

Tu esi tups vai kā, ja neatšķir kas ir kas. Varbūt izlasi likumu par policiju un iepazīsties, ko policistam jānodrošina.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 17:19

petja

Nu protams-kačāties darba laikā taču bija primārais,kas jānodrošina-pastrādāt,to kaut kad pēc tam...

pirms 16 dienām, 2020.03.12 20:27

Ja ja

Treniņi policijai vispār būtu jānodrošina un tai būtu jābūt
NORMAI, tāpēc rodas šis un kaut kādi varguļi un rešņi. Tas NAV normāli, ka jāsamazina fiziskais, jo rodas nespējnieku paaudze: https://jauns.lv/raksts/zinas/300931-jauniesi-nespej-nokartot-fiziskas-sagatavotibas-parbaudi-dienestam-valsts-policija-prasibas-naksies-samazinat-vel-vairak

pirms 16 dienām, 2020.03.12 23:28

Skats no Jelgavas

Par to kā Dainis tur nokļuva. 2017. gada vēlēšanu laikā Ozolnieku novadā dzivoja 6904 balsstiesīgo, no kuriem par Liepiņlisti nobalsoja 587. T.i. mazāk kā 10%. Un viņam šķita, ka priekšsēža amats ir pelnīts?

pirms 16 dienām, 2020.03.12 13:50

Traktorists

Svarīgi ir tas, ka Liepiņš nav lauķis.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 14:04

..Traktoristam

..un komuņaga! :D

pirms 16 dienām, 2020.03.12 14:28

traktoristam

Tie lauķi tevi visu laiku baroja.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 15:37

Lasītāja

Nopietni-Zemgales Ziņām nav cita temata,ko rakstīt-sāk jau apnikt!

pirms 16 dienām, 2020.03.12 16:14

ozolnieku iedzivotajs

Samaziniet nodokljus alkoholam ✓

pirms 16 dienām, 2020.03.12 17:02

Dana

Kad viņš bija deputāts Jelgavas domē,tad bezgalīgi,publiski ziņoja par viņa nesaskaņām auto mazgātuvē ar pārējiem akcionariem.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 18:25

to Liepiņam

Despots, kas cita acī skabargu redz, savā baļķi neredz!!! Nekas, tur Augšā ir sava tiesa, jo visuma taisnības principu neviens vēl nav atcēlis! Un būs jāatbild par VISU..... Pat aiziet ar godu nemāki, vienmēr bla bla blā. Pa durvīm izdzen, pa logu lien iekšā, būtu pakaunējies, tomēr pieaudzis vīrietis, bet uzvedies kā bērnudārzā, no sērijas kur mans podiņš/karotīte?

pirms 16 dienām, 2020.03.12 18:52

to

Gan tiks citā partijā,un viņu atkal ievēlēs.Tāpat kā savā laikā Griguli eiroparlamentā.

pirms 16 dienām, 2020.03.12 19:35

Petja

Jomuci-palūdz dievu Jehovu,iedzer baldirjăņus un nomierinies.

pirms 16 dienām, 2020.03.13 04:31

jomucis

Kad "seklam" cilvēkam sāk trūkt argumentācijas viņš ķerās pie bērniem, radiem, veselības, ticības utt. Man tiešām tevis žēl.

pirms 16 dienām, 2020.03.13 12:40

Beta Ceļiniece

Bet man Liepiņa kungs patīk. Viņš vienmēr smuki runā, kad tiek pie vārda, un īpaši TV. Kas tur tai domē notiek savā starpā nezinu, bet mani šausmīgi interesē ko tie nākošie darīs - asfaltēs Upes ielu un kā būs ar to gabalu Klijēnu ceļā. Vasarā ja būs karsts, tad Klij. c. nu ir melnos putekļos, jo tur ir saberzta asfalta gabalu kārta. Sveicieni visiem, dzīvosim draudzīgi.

pirms 16 dienām, 2020.03.13 10:30

E.J.

Apsveicu Ozoliņu!
Tas, ka Veļeckis būs pie varas ir skaidrs.. bet cerība mirst pēdējā.
Saviem cilvēkiem viss tiks nodrošināts un iedzīvotāji uzklausīti!

pirms 5 dienām, 2020.03.23 23:03

Anonīms

Kas notiks ar izpilddirektoru??? Paliek OZOliņu komandā??

pirms 5 dienām, 2020.03.23 23:04

Vietējās ziņas