Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa Jelgavas iedzīvotāja kartes īpašnieku tehnisku problēmu dēļ saņems jaunu karti 3

Tie "SEB bankas" klienti, kuri kopš februāra sākuma tehnisku iemeslu dēļ nevar veikt norēķinus par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā ar Jelgavas iedzīvotāja karti, saņems jaunu karti, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

To izgatavošana notiek pakāpeniski, un kā pirmās banka izgatavo tās Jelgavas iedzīvotāja kartes, kas tiek izmantotas, lai saņemtu arī atvieglojumus braucienam pilsētas autobusos. Plānots, ka daļa iedzīvotāju atjaunoto karti bez maksas varēs saņemt jau šonedēļ.

Kā pašvaldību informēja "SEB bankas" pārstāve Elīna Neimane, jaunu karšu izgatavošana notiek automātiski un iedzīvotājiem atkārtoti tām nav jāpiesakās. Klienti, kuri izmanto "SEB bankas" internetbanku, jauno karti saņems pa pastu savā dzīvesvietā un varēs paši to aktivizēt internetbankā vai mobilajā lietotnē. Instrukcija, kā aktivizēt karti, būs pievienota sūtījumam.Savukārt tie, kuri neizmanto internetbanku, jauno karti varēs saņemt "SEB bankas" Jelgavas filiālē. 

Uzaicinājums ierasties pēc jaunās kartes personīgi tiks nosūtīts ar īsziņas starpniecību uz klienta norādīto kontakttālruni - pēc jaunas kartes uz banku jādodas tikai tad, kad saņemta uzaicinājuma īsziņa. "Turpat filiālē karte tiks aktivizēta, un pēc kartes aktivizēšanas tai automātiski tiks piesaistīti klienta kontā esošie līdzekļi un piešķirtie atvieglojumi. Jāpiebilst, ka jaunā karte sāks darboties nākamajā dienā pēc aktivizēšanas. Pēc jaunās kartes aktivizēšanas vecā karte vairs nedarbosies," skaidroja Neimane.

"SEB banka" informē, ka pakāpeniski tiks izgatavotas arī jaunas Jelgavas skolēna apliecības - par tām plašāka informācija tiks sniegta tuvākajā laikā. Skolēniem un senioriem laikā, kamēr tiek izgatavota jauna karte, brauciens pilsētas sabiedriskajā transportā tiek nodrošināts līdzšinējā kārtībā. 

Pašvaldībā apgalvoja, ka arī izglītības iestādēs ir rasts risinājums, kā skolēniem nodrošināt iespēju saņemt pašvaldības līdzmaksājumu pusdienām.

Jau ziņots, ka kopš mēneša sākuma Jelgavā traucēta iedzīvotāju un skolēnu karšu izmantošana pilsētas sabiedriskajā transportā un izglītības iestādēs. Daļai Jelgavas iedzīvotāju karšu un skolēnu apliecību īpašnieku nav iespējams norēķināties par pakalpojumiem vai norēķinu veikšana ir apgrūtināta. Pašvaldībā skaidroja, ka karte nedarbojas vai, veicot bezkontakta norēķinu, apmaksa par pakalpojumu nenostrādā, bet, ievietojot terminālī, apmaksa tiek veikta. Tehniskās problēmas esot radušās pakalpojuma nodrošinātājam.

Pašlaik pilsētā ir rasti pagaidu risinājumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt pakalpojumus.Pašvaldībā skaidroja, ka 1.-4.klašu skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas, tāpēc skolēni pusdienās dodas ierastajā kārtībā.Ierastajā kārtībā 5. līdz 6.klašu skolēni pilsētas izglītības iestādēs ēdināšanas pakalpojumu saņem ar 20% atlaidi, ja skolēna vecāks Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē iesniedzis iesniegumu par pabalsta saņemšanu. 

Šie skolēni pašlaik aicināti par ēdināšanu norēķināties skaidrā naudā, pretī saņemot kases čeku. Savukārt mēneša beigās vecāki aicināti vērsties Sociālo lietu pārvaldē ar iesniegumu un klāt pievienotiem kases čekiem, lai saņemtu atlaides atmaksu.

Skolēni, kuriem skolēna kartē izveidojies uzkrājums un par ēdināšanu nav iespēju norēķināties ar alternatīviem apmaksas veidiem, saņem ēdināšanas pakalpojumu 1, 42 eiro apmērā, ēdnīcas darbiniekam fiksējot pakalpojuma saņemšanu. 

Arī 5.-12.klašu skolēni, kuriem pašvaldība piešķīrusi brīvpusdienas, izglītības iestādes ēdnīcā ēd, darbiniekam fiksējot pakalpojuma saņemšanu.Savukārt pilsētas sabiedriskais transports skolēniem, kuriem neizdodas norēķināties ar skolēna karti, uz laiku, līdz tiks rasts tehniskais risinājums, būs bez maksas.

Arī pensionāri ar personalizētām iedzīvotāju kartēm, kuri izmanto pašvaldības atvieglojumus un kuriem neizdodas norēķināties ar iedzīvotāja karti, autobusā šajā laikā varēs braukt bez maksas.

Pašvaldībā uzsver, ka izmaiņas attiecas tikai uz tiem skolēniem un pensionāriem, kuriem neizdodas norēķināties ar Jelgavas iedzīvotāju un skolēnu kartēm. Tie iedzīvotāji, kam kartes darbojas, norēķini jāveic ierastajā kārtībā.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

azalea

Paldies par karti un kartes atvieglojumiem. Saņēmu!

pirms 14 dienām, 2020.02.12 15:48

Eriks

Karšu izsniedz ēnām, jābrīdina ka karte ir aktivizēta uz vietas? Mājas meklēju ka to izdarīt!

pirms 13 dienām, 2020.02.13 10:07

egle1

Mans bērns nebrauc ar sabiedrisko transportu, naudu ieskaitīju 'skolēnu apliecībā', lai viņš nopirktu launagu skolas ēdnīcā. Norēķināties nevar, jādod skaidra nauda, komisiju gan laikam iekasēs (neskatījos, jo ļoti neērti ar to kodu kalkulatoru ņemties, man pašai SmartID).

pirms 12 dienām, 2020.02.14 13:41

Vietējās ziņas