Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļai likvidējamās iestādes "Zemgales info" darbinieku tiks piedāvāts darbs pašvaldības administrācijā. 7

Daļai likvidējamās pašvaldības iestādes "Zemgale info", kas izdod laikrakstu "Jelgavas Vēstnesis", darbinieku tiks piedāvāts darbs pašvaldības administrācijā, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Egita Veinberga.

Par turpmāko finansējumu "Jelgavas Vēstnesis" izdošanai Jelgavas dome lems, kad skatīs nākamā gada pilsētas budžetu. Veinberga komentēja, ka pašvaldība, plānojot nākamā gada budžetu un ņemot vērā ierobežojumus pašvaldību iespējām aizņemties līdzekļus Valsts kasē, pārskata finansējumu visās jomās un nozarēs, lai varētu atrast resursus iesākto infrastruktūras projektu realizācijai, piemēram, finansējumu valsts iniciētiem deinstitucionalizācijas projektiem, bērnudārzu rekonstrukcijai un izbūvei, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas rekonstrukcijai.

Vienlaikus viņa informēja, ka laikraksts "Jelgavas Vēstnesis" arī turpmāk iznāks reizi nedēļā - ceturtdienās. Nemainīsies arī laikraksta izplatīšanas kārtība. Plānots, ka tas turpmāk iznāks vienu nedēļu astoņu lapaspušu apjomā, bet nākamo nedēļu - četru lapaspušu apjomā.

Daļai likvidējamās iestādes "Zemgales info" darbinieku tiks piedāvāts darbs pašvaldības administrācijā. 

Jau vēstīts, ka Jelgavas domes Finanšu komitejā pieņemts lēmumprojekts par pašvaldības iestādes "Zemgales info", kas izdod pašvaldības laikrakstu "Jelgavas Vēstnesis", likvidēšanu.

Lēmumprojekts paredz iestādi "Zemgales info" likvidēt ar šā gada 31.decembri, no darba atbrīvojot visus tās darbiniekus. Lēmumprojektā paredzēts, ka iestādes vadītājam Jānim Kovaļevskim līdz šā gada 29.novembrim visi darbinieki jābrīdina par darba attiecību izbeigšanu.

Finanšu komitejas sēdē Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne norādīja, ka, likvidējot iestādi, tiks ekonomēti pašvaldības līdzekļi, jo vairs nebūs jāmaksā par nomātajām telpām. Tajā pašā laikā viņa uzsvēra, ka pašvaldība arī turpmāk nodrošinās iedzīvotāju informēšu par pašvaldības darbu, izdodot informatīvo biļetenu. Plānots, ka par tā saturu rūpēsies pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieki.

Lēmumprojekts pēc vienbalsīga atbalstoša balsojumu komitejas sēdē tiek virzīts uz Jelgavas pilsētas domes sēdi nākamajā nedēļā.

Pašvaldības iestāde "Zemgales info" tika izveidota 2007.gadā, un tā ik nedēļu izdeva pašvaldības laikrakstu "Jelgavas Vēstnesis", kas bez maksas tika izplatīts iedzīvotājiem. Iestādes budžets 2019.gadā ir gandrīz 400 000 eiro.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka Saeimā uz otro lasījumu tiek virzīts likums "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", kurā citu grozījumu vidū ir arī aizliegums pašvaldībām reģistrēt un izdot masu informācijas līdzekļu. Jau iepriekš gan nozares pārstāvji, gan vairāku ministru ierēdņi ir norādījuši, ka pašvaldības masu informācijas līdzekļu izdošana kropļo konkurenci mediju tirgū un nerada vienlīdzīgus apstākļus konkurencei starp privātajiem komersantiem, kuri darbojas mediju tirgū, un pašvaldībām.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Anufrijs

Kāpēc gan nē! Protams, ka administrācijā vēl trūkst locekļu amatu. Piemēram, gaisa novērošanas virsvecākā locekļa algai - 3000 EUR, Vecākā - 2500, locekļa - 2000 un jaunākā locekļa - 1500 EUR.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.22 10:57

čļens

jaunākā locekļa vietniekam 1300, vietnieka padomniekam - 1250 eur. kam jānotiek, lai šī sistēma tiktu neatgriezeniski likvidēta?

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.22 13:33

Mēs jau uzreiz to sapratām.Ja ir cilvēks,tad var izveidot jaunu amata vietu.Ražotāji tādēļ ir spiesti ievest darbaspēku,lai būtu nodokļi un budžetniekiem būtu algas.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.22 12:07

pensonāre

Vai tad tiešam Jelgavā ir gaisa novērotāji? Vai man trūkst humora izjūtas un es vairs nesaprotu vai tādi amati tiešam domē ir?!

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.23 08:40

opa

R'avi'n's sav'ejos nepamet-Salkazanovu ar Tiesas spriedumu no darba Jelgavas AP padzina.Vi'nu par padomnieku vienpersoniski pie'n'ema darb'a R'vi'n's ar algu 900 eiro m'enes'i!!!

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.23 12:10

pensionārei

Klausies, čiepa! Ja jau būtu tie gaisa novērotāji, tad Anufrijs taču nerakstītu, ka nepieciešams šādus novērotāju amatus ieviest, lai būtu, kur izgrūst nodokļos savākto naudu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.23 12:45

Pensionerei

Ir arī tādi trauksmes sirēnu 'speciālisti',kuri nekādi nevar sirēnu aparatūru savest kārtībā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.23 13:56

Vietējās ziņas