Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dānijā viss mierīgi

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes pasniedzēja Irēna Baraškina nesen atgriezusies no Kopenhāgenas universitātes, kur pusotru mēnesi pavadīja, stažējoties savā specialitātē. Sarunā ar «Ziņām» - viņas skatījums uz šodienas dzīves tempu un izjūtām vienā no Skandināvijas valstīm.

Bez lieka satraukuma - tieši šādiem vārdiem I.Baraškina raksturo Kopenhāgenā sešās nedēļās pieredzēto. Viņa gan piebilst, ka minētais pilnībā attiecas uz visu Dānijas sabiedrību - nekur šajā laikā neesot bijusi manāma tā nervozā un satraukuma pilnā atmosfēra, kas pavadījusi prombraucot un sagaidījusi, atgriežoties mājās.«Dāņu valoda man nav gluži sveša, tāpēc ar lielu interesi kopmītnēs ik vakaru skatījos vietējos tālrādes kanālus, un tiešām - ne reizi nenācās redzēt bažās bargi savilktas valstsvīru sejas,» stāsta Irēnas kundze. Tā vietā diezgan bieži vērotas politiķu intervijas un diskusijas, kurās klāstīts viņu skatījums uz pašu valsts un pasaules ekonomikā notiekošo. Bet, kā jau minēts, sarunas bijušas vienmēr gana izsvērtas, neraisot drudžainu domu, ka kaut kas nav kārtībā ar pašas valsts pamatiem. Protekcionisms pašmāju produktiem un ražojumiem ir aizliegts ES likumdošanā. Tajā pašā laikā gan sarunās ar kolēģiem Kopehāgenas universitātē, gan medijos plaši diskutēts, ka pašmāju ražotās produkcijas iegāde ir patriotisks solis, kas vienlaikus ļauj izdzīvot dāņu uzņēmējiem. Savukārt tieši viņi nodrošina darbavietas un nodokļu maksāšanu, kas pilda valsts kasi.Vairāk par šo tēmu - ceturtdienas, 2.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas