Darbinieku testēšana šūšanas uzņēmumā "Spectre Latvia" Aucē atklāj vēl vienu Covid-19 gadījumu 6

Darbinieku testēšana šūšanas uzņēmumā SIA "Spectre Latvia" Aucē atklājusi vēl vienu Covid-19 saslimšanas gadījumu, apliecināja uzņēmuma direktore Inese Dauginoviča.

Otrdien Auces filiālē veikti 83 testi, un pozitīvs tas ir tikai vienam darbiniekam. Tas ir darbinieks, kuram jau 18.novembra vakarā noteikts kontaktpersonas statuss un kas atrodas pašizolācijā jau kopš 18.novembra vakara.

Dauginoviča cer, ka jauni gadījumi ražotnē netiks atklāti.

"Tie darbinieki, kam rezultās negatīvs, ir priecīgi, ka var turpināt strādāt. Viņu entuziasms un darba spars stiprina pārējos. Ticu, ka, atbalstot vienam otru, mēs tiksim tam pāri," sacīja uzņēmuma pārstāve.

Iepriekš "Spectre Latvia" šūšanas cehā Aucē 18 darbiniekiem konstatēts Covid-19. No tiem tikai astoņiem darbiniekiem ir saslimšanas simptomi.

Uzņēmuma darbinieki Auces filiālē strādā divās atsevišķās ražošanas ēkās. Par pirmo Covid-19 gadījumu vienā no ražošanas ēkām "Spectre Latvia" uzzināja valsts svētku vakarā, 18.novembrī. Slimība tika konstatēta darbiniekam, kurš jau kopš pirmdienas, 16.novembra, bija slimības prombūtnē. Jau 18.novembra vakarā uzņēmumā pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vadlīnijām noteiktas inficētā kontaktpersonas, informējot viņas un aicinot 19.novembrī sazināties ar ģimenes ārstu un turpmāk sekot ārstu norādēm.

Dauginoviča apgalvoja, ka jau kopš pavasara, kad parādījās pirmās ziņas par Covid-19, visās filiālēs ieviesti un uzturēti piesardzības pasākumi. Informatīvi paziņojumi un aicinājumi ievērot SPKC vadlīnijas tika pārrunāti ar darbiniekiem gan sapulcēs, gan e-pastā un pie informatīvajām tāfelēm.

"Distancēšanās, roku higiēna, sejas masku nēsāšana un tamlīdzīgi pasākumi bija tas, ko atgādinājām darbiniekiem ik uz soļa, apbruņojāmies ar milzīgu dezinfekcijas līdzekļu daudzumu un pastiprinājām telpu tīrīšanas, virsmu dezinfekcijas un telpu vēdināšanas pasākumus," stāstīja Dauginoviča.

Ražošanas plūsmas, kas atrodas vienā ēkā, ir atdalītas viena no otras ar speciāli veidotām plastikāta plēvju papildsienām. Ražošanas telpas, garderobes un citas koplietošanas telpas tiek regulāri uzkoptas un dezinficētas. Arī pusdienu pārtraukumi un kafijas pauzes tiek organizētas, maksimāli samazinot vienlaicīgi kopā esošus darbiniekus un atgādinot par distances ievērošanu.

Dauginovičai ir grūti izskaidrot, kāpēc uzliesmojums ir tieši Auces filiālē, jo Auces novadā ilgstoši bija zems saslimstības rādītājs salīdzinājumā ar citām pašvaldībām. Viņa arī aicina līdzcilvēkus saglabāt cilvēcību.

"Spectre Latvia", kura vienīgā īpašniece ir Dānijas akciju sabiedrība "Spectre", ir viens no lielākajiem funkcionālo apģērbu ražotājiem Latvijā, un tam Latvijā ir vairākas ražotnes.

"Firmas.lv" dati liecina, ka aizvadītajā finanšu gadā, no 2019.gada 1.aprīļa līdz 2020.gada 31.martam, ražotāja apgrozījums bija 6,088 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 202 871 eiro. Uzņēmums šajā laikā nodarbinājis vairāk nekā 400 cilvēku.

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Vai tad šuvējas no leišiem tur vairs nestrādā, ka jābrīnās?

pirms 11 mēnešiem, 2020.11.26 08:33

Neizpratne

Kāpēc netiek publicēts, ka Jelgavas valsts iestādē ir vairāki saslimušie?

pirms 11 mēnešiem, 2020.11.26 08:39

andža

Mums, veciem komunistiem, galvenais ir parādīt sevi kā vislabākiem , vislielākiem, vis...vis... .

pirms 11 mēnešiem, 2020.11.26 09:35

Paziņa

Varbūt domā Jelgavas tiesu? Man vienai paziņai, kā arī vairākiem viņas kolēģiem, ir pozitīvs Covid-19.

pirms 11 mēnešiem, 2020.11.26 10:17

Vietējās ziņas