Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbos devušies stipendiāti 3

Ap simts bezdarbnieku pilsētā un rajonā sākuši strādāt dažādos pašvaldību dotos darbos, par ko pusgadu saņems ES stipendiju simts latu mēnesī. Kā informē Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles referente Jūlija Lovkova, pilsētai un abiem novadiem līdz 2010.gada beigām piešķirti līdzekļi 1479 stipendiātu nodarbināšanai. Uz šo brīdi pašvaldības pieteikušas 1243 darba vietas.

Trīs jelgavnieki, kuri bija saņēmuši norīkojumu stipendiātu darbam aģentūrā «Pilsētsaimniecība», līdz darba devējam tā arī nebija aizgājuši, taču vairums šajā projektā iesaistīto cilvēku strādā apzinīgi.Pirms divarpus gadiem Glūdas ciema iedzīvotāja Santa Kreipāne kļuva četru bērnu māmiņa. Pirms dekrēta atvaļinājuma viņa strādāja par apkopēju Glūdas pamatskolā. Tagad, kad jaunākā meitiņa paaugusies un māte varētu iet darbā, agrākajā darbavietā notikusi štatu samazināšana. Pagaidām vienīgā iespēja kaut ko nopelnīt ir stipendiātes darbs pagasta labiekārtošanā. Nākotnes ciematā viņa gar Dailes ielu vāca kopā izzāģēto krūmu zarus.Glūdas pagasta darba organizācijas inženieris Kazimirs Ramans stāsta, ka glūdeniekiem ir sava pieredze veiksmīgā bezdarbnieku iesaistīšanā apkārtnes sakopšanas darbos. Ne velti Glūdas pagasts vairākkārt atzīts par sakoptāko Zemgalē. Pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Zīberte teic, ka labprāt piedāvātu darbu vēl vairākiem bezdarbniekiem, kuru pagastā ir 133, bet šajā stipendiātu programmā pagaidām ir iesaistīti tikai 25. Priekšroka tiek dota ilgstošajiem bezdarbniekiem, kuriem ir bērni. Līdzās S.Kreipānei Dailes ielas sakopšanas darbos strādāja arī nākotnietis Dmitrijs Buiņickis, kurš agrāk strādāja celtniecībā, bet tagad, kā pats sacīja, ir gatavs strādāt jebkuru darbu - kaut tikai maksātu un būtu iespējams uzturēt savu jauno ģimeni.Pēc statistikas datiem bezdarba līmenis turpina augt. Septembrī pilsētā tas no 11,1 bija cēlies līdz 11,7 procentiem, bet rajonā - no 11,3 uz 12,1. Nodarbinātības Valsts aģentūras vadītāja vietniece Irēna Vilciņa secina, ka daļēji šis pieaugums varētu būt saistīts ar slēptā bezdarba samazināšanos - proti, šī stipendiātu, kā arī citas palīdzības programmas mudina darbu zaudējušos reģistrēties Nodabinātības valsts aģentūrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

arprac

Shodien biju bezdarniekos atzimeties... shausmas no pasha riita bija ap 50 cilveekiem, kas gaaja pieteikties... :(

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 18:16

nu ko

Ar to arī lepojamies pēc 20 gadiem ,tikt ālu esam.

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 09:31

Elza

Vispār...tā ir ņirgāšanās par izmisušiem cilvēkiem........pa 100,- un 176 h jāstrādā.....cilvēkiem nav izejas.....:(

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 09:27

Vietējās ziņas