Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbs padomē – benzīna tiesai? 3

Jelgavas pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību vadībās amatpersonu skaitlisko samazinājumu veikt ir praktiski neiespējami - to valdēs ir pa vienam loceklim, kas attiecīgos uzņēmumus arī vada, un padomes nav nevienā no tām.

Savukārt no sešām kapitālsabiedrībām ar pašvaldības daļām padomes ir divās - nu jau nepilnus trīs gadus atkal maksātspējīgajā akciju sabiedrībā «Jelgavas Siltumtīklu uzņēmums» (JSU), kurā pašvaldībai pieder 71,61 procents daļu, un kopuzņēmumā «AMO Plant» (pašvaldības daļa - 2,6 procenti). Savukārt pašvaldībai daļēji piederošo uzņēmumu amatpersonas, spriežot pēc deklarācijām, ar pārmērīgi dāsnu atalgojumu lepoties nevar (sk.tabulu).Tiesa gan, kapitālsabiedrību, kur vietvarai pieder mazāk par pusi, amatpersonām nav ar likumu uzlikts pienākums iesniegt ikgadējās ienākumu deklarācijas, tā kā vismaz šī daļa paliks miglā tīta.Ja autobūves kompānijas amatpersonu skaitā kā vienīgais jelgavniekiem pazīstamais pārstāvis redzams padomes loceklis Harijs Veģeris (pārējie padomes un valdes locekļi ir ar plašās kaimiņvalsts biznesa un politiskajām aprindām saistītas personas), tad JSU valdē un padomē (tiesa, ar salīdzinoši nelielu atalgojumu) darbojas dažādos laikos visai plašu politisko spektru pārstāvējuši un pārstāvoši cilvēki.Valdes priekšsēdētāja amatā strādā bijušais cukurfabrikas boss, savulaik no «Latvijas Zemnieku savienības» saraksta Jelgavas domē ievēlētais H.Veģeris, bet valdes locekļu amatos ir vietvaras deputāta kandidāts no «Jaunā laika» listes Agris Rozenfelds un pašreizējais domes deputāts no «mācītāju» apvienības Ivars Krastiņš. Trijotne kopā pērn atalgojumā saņēmusi 8345,46 latus, turklāt atšķirībā no lielākās daļas pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju atalgojuma, kas pērn bijis ar augošu tendenci, JSU valdes locekļi saņēmuši par nepilniem 400 latiem mazāk, nekā gadu iepriekš.Uzņēmuma padomi vada vietvaras deputāts «zaļzemnieks» Modris Jansons, viņa vietnieks ir bijušais tautpartijietis, tagad «Sabiedrība citai politikai» biedru rindas papildinājušais Aigars Laizāns, bet padomes locekļi - «Pilsoniskās Savienības» kandidāts uz Jelgavas domi Jānis Felsbergs, no sociāldemokrātiem «oranžo» rindās pārgājušais Norberts Vizulis, kā arī agrākais partijas «Mūsu zeme» kandidāts, patlaban otro reizi «Tautas partijas» sarakstā uz pilsētas domi kandidējošais Armands Pantelis.«Domāju, ka manai kļūšanai par padomes locekli politiskajai piederībai nebija nozīmes,» domā A.Laizāns, gan atzīstot, ka pilnībā politiskās «aizmugures» lomu izslēgt nevar, bez tam padomes locekļu iecelšanas principus bieži vien esot «grūti saprast». Materiālā puse gan te esot maznozīmīga - tā knapi sedzot benzīna izmaksasVairāk lasiet piektdienas, 5.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ute

"bet valdes locekļu amatos ir vietvaras deputāta kandidāts no «Jaunā laika» listes Agris Rozenfelds"
Nez kāpēc šo uzvārdu nevar atrast Jelgavas pašvaldību vēlēšanu" Jaunā laika" listē !!!???

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 10:43

arī pozitivisms

Tas jau ir skairds, ka partijai jau nav nekādas nozīmes. Te viņi vienā kulītē salīduši sadraudzējušies, tad atkal pa dažādām kulītēm sadalījušies...
TP(Tautas partija), SCP (Sabiedrība citai politikai) ,ZZS ( Zemnieku savienības) , LPP( «mācītāju» apvienības ) , JL (Jaunā laika) , LSDSP (sociāldemokrātiem) visi viņi tur maļās kopā, visi savi čomi, tik mums "teateri" rāda, ka pārstāv ko citu un atsevišķu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 10:21

Jelgavniece

Bet, ja parēķina, tad iznāk ka 167 dzīvokļiem bija jāsamaksā 50 lati par siltumu (apmēram 1 mēneša apkures sezonas maksa),lai uzturētu šo padomi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 10:03

Vietējās ziņas