Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un aizbildņiem Jelgavas novadā ar nākamo gadu piešķirs 50 procentu NĪN atlaidi; kopumā ieekonomēs vien 3881 latu 2

Papildinot 2010. gada 28. jūlija saistošos noteikumus «Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem Jelgavas novadā», Jelgavas novada Domes Finanšu un sociālo lietu komiteja devusi zaļo gaismu lēmumprojektam, kas paredz daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un aizbildņiem no 1. janvāra piemērot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus 50 procentu apmērā. Valsts tādus atvieglojumus šo iedzīvotāju grupām paredzējusi noteikt no 2014. gada kā obligātus visās pašvaldībās.

Kā ziņo novada pārstāve Dace Kaņepone, grozījumi paredz, ka NĪN atvieglojumi 50 procentu apmērā par dzīvojamo māju vai dzīvokli un tai vai tam piekrītošo zemi pienāksies personām, kuras apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgu bērnu vai bērni līdz 24 gadu vecumam, ja personai vai tās laulātajam ar vismaz trim no šiem bērniem ir kopīga deklarētā dzīvesvieta. Tāpat atvieglojumi pienāksies novadā deklarētajām audžuģimenēm un aizbildņiem. Atvieglojumu visām minētajām personām varēs piemērot ne vairāk par 120 latiem.Paredzams, ka saistošie noteikumi attiecībā uz daudzbērnu ģimenēm samazinās pašvaldības budžeta ieņēmumus no nekustamā īpašuma nodokļa par 3881 latu. «Izmaiņas uz pašvaldības budžetu nav iespējams paredzēt precīzi, jo tas atkarīgs no nodokļu maksātāju aktivitātes, iesniedzot prasījumus un to atbilstību atvieglojumu piešķiršanas nosacījumiem – daļa no šīs kategorijas, kurām noteikta atbilstība trūcīgas, maznodrošinātas ģimenes statusam, jau saņem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus,» piebilst D.Kaņepone.Jelgavas novadā pašlaik deklarētas 247 daudzbērnu ģimenes, visvairāk dzīvo Jaunsvirlaukas pagastā – 39, Elejas pagastā – 30 un Glūdas pagastā – 30. Kā jau minēts, tāpat atvieglojumi attieksies uz 18 Jelgavas novada audžuģimenēm un 57 aizbildņiem. Lēmumprojekts virzīts apstiprināšanai Jelgavas novada Domes sēdē 24. oktobrī.Likumprojekts par grozījumiem likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli», kas līdzīgi atrunā atvieglojumus daudzbērnu ģimenēm par nekustamā īpašuma nodokli, paredz, ka šie nosacījumi valstī stāsies spēkā ar 2014. gada 1. janvāri. Detalizētāk iepazīties ar grozījumiem saistošajos noteikumos varēs Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ceriet

Socdarbinieki darīs visu, lai konkrētā kategorija par to nezinātu!

pirms 7 gadiem, 2012.10.21 11:42

NNN

Izklausās labi, bet efekta ne kāda man pat šķiet uz Latvijas mērogu atlaidē vairāk par 30 000 LVL nesanāks. Smieklīgi un ja vel nepiesakies tad pat mazāk. Tas pats kas ar minimālo algu un neapliekamo minimumu valstij matematiski krieni izdevīgāk pacelt minimālo algu nevis neapliekamo minimumu, jo paaugstinot neapliekamo minimumu par 10LVL 100% jūt budžets, bet palielinot minimālo algu budžets faktiski neko nezaudē. Godīgi būtu visus valsts algu aprēķiniem piemērot neapliekamo minimumu reiz koificents

pirms 7 gadiem, 2012.10.20 11:01

Vietējās ziņas