Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par izglītības piedāvātajām iespējām 1

Pašreiz vidējās profesionālās un augstākās mācību iestādes nespēj sagatavot pietiekami kvalificētus tehnisko specialitāšu darbiniekus, taču tie vajadzīgi arī šodien, lai gan bezdarbnieku skaits ievērojami palielinās, pie tādiem secinājumiem otrdien nonāca Karjeras dienu laikā notikušās diskusijas dalībnieki.

Jelgavas Reģionālajā pieaugušo Izglītības centrā diskusijā par transporta, ūdensapgādes un atkritumu apsaimniekošanas nozares attīstību vairums speciālistu pauda - jau šodien jūtams izglītotu darbinieku trūkums. «Sliežu ceļu remontiem iegādāta dārga aparatūra un instrumenti, piemēram, viena specializēta metināšanas iekārta maksā četrdesmit tūkstošus latu, tāpēc neļausim ar to strādāt cilvēkiem bez atbilstošas izglītības,» stāsta uzņēmuma «Latvijas dzelzceļš» Jelgavas ceļu distances vadītājs Jānis Ceicāns. Viņš uzsver, lai gan ir sarežģīta ekonomiskā situācija, dzelzceļa pārvadājumu intensitāte turpina palielināties, neapstāsies arī sliežu ceļu apkope un remontdarbi. Īpaši pieprasīti patlaban ir metinātāji ar iepriekšēju pieredzi. J.Ceicāns arī pauž, ka sabiedrībā joprojām mīt stereotipi par tehniskajām specialitātēm kā īpaši sarežģītām un, iespējams, ne pārāk prestižām.Pasažieru pārvadātāju asociācijas vadītājs un SIA «Jelgavas Autobusu parks» valdes loceklis Pēteris Salkazanovs uzskata, ka iemesls, kāpēc joprojām trūkst kvalificētu eksakto specialitāšu darbinieku, meklējams apstāklī, ka skolās obligāto priekšmetu vidū nav, piemēram, matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas. Bez šo priekšmetu zināšanām nav iespējams iegūt izglītību tehniskajās specialitātēs, tāpēc tajās joprojām vērojams zinošu darbinieku trūkums. Sarunas laikā Nodarbinātības Valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils izteica priekšlikumu, ka visās lielākajās skolās jābūt speciālistam, kura uzdevums būtu laikus noskaidrot katra skolēna intereses un palīdzēt viņiem izvēlēties pareizo nākotnes profesiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skolotāja

Pirmo reizi dzirdu, ka matemātika nav obligātais prekšmets. Tagad pat obligātais eksāmens jākārto..

pirms 11 gadiem, 2009.02.18 14:58

Vietējās ziņas