Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par Jelgavas novadu

Jelgavas rajona padome pašlaik strādā pie jaunā novada izveidošanas plāna un sola, ka tas varētu būt gatavs tuvāko divu mēnešu laikā. Plāna autori pieļauj, ka dažās pašvaldībās varētu pasliktināties iedzīvotājiem pašvaldības piedāvāto pakalpojumu kvalitāte.

«Ziņu» rīkotajā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) un Jelgavas rajona pašvaldību vadītāju diskusijā tās dalībnieki skaidroja, ka izmaiņas reģionālā reforma noteikti ienesīs, un ne visi no tās būs ieguvēji.«Pašvaldības piedāvāto pakalpojumu kvalitāte varētu pasliktināties, jo apvienotā novada budžeta līdzekļi jāizlieto tā, lai notiktu vienmērīga attīstība. Cietējas varētu izrādīties tās pagastu pašvaldības, kuru budžetā bija vairāk naudas,» skaidro Valgundes novada padomes priekšsēdētājs Edgars Turks.Savukārt Svētes pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Viniarska uzsver, ka jaunajā novadā nebūšot jāuztraucas par skolu slēgšanu, jo finansējums un skolēnu skaits esot pietiekams. Vircavas pagasta padomes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, kurš novada izveidošanas komisijā strādā ar komunālo jautājumu risināšanu, diskusijā akcentēja - iedzīvotājiem nevajadzētu uztraukties par to, ka «nebūs, kas salabo saplīsuši ūdensvadu». Novadā paredzēts izveidot vairākas apkopes brigādes, kuru uzdevums būšot uzraudzīt, vai «viss strādā, kā nākas». Diskusijā piedalījās arī RAPLM parlamentārais sekretārs Māris Krastiņš, un, viņaprāt, administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus vai zaudējumus pilnībā varēs apzināties «aptuveni gadu pēc tās reālās sākšanas».Jāatgādina, ka pēc reģionālās reformas Jelgavas rajona teritorijā tiks izveidots Jelgavas novads, kurā ietilps visas pašvaldības, izņemot Ozolniekus un Sidrabeni, kas nolēmuši apvienoties. Plašāku materiālu par diskusiju lasiet nākamās nedēļas piektdienas, 27.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas