Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē atklāj labiekārtoto Bērzes upes kreiso krastu un pārbūvēto Skolas un Upes ielu (FOTO) 3

Dobelē 18. jūlijā svinīgi atklāts labiekārtotais Bērzes upes kreisais krasts, kā arī pārbūvētā Skolas un Upes iela. Pasākumā vienkopus tikās Dobeles novada pašvaldības vadība, projektu realizēšanā iesaistītie un novada iedzīvotāji. Klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem sveicināja deju studija “DPKN”, Dobeles Mūzikas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes “Spodrītis” audzēkņi, informē Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Aivis Majors.

Uzrunājot pasākuma apmeklētājus, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns pateicās būvniekiem par paveikto. Tāpat viņš akcentēja, ka “gan Bērzes upes kreisā krasta labiekārtošana, gan Skolas un Upes ielas pārbūve ir liels ieguvums visa novada iedzīvotajiem. Abi objekti būs nozīmīgi gan dobelnieku darba ikdienā, gan atpūtas brīžos. Pilsētas viesiem tā būs iespēja atklāt jaunus pārsteigumus”.

Bērzes upes kreisā krasta labiekārtošanu kopš pagājušās vasaras līdz šā gada ziemai veica uzņēmums “Ceļinieks01”, izveidojot pievilcīgu ainavu Dobeles pilsētas vēsturiskajā centrā. “Dalība projektā mums bija vienlaikus gan uzdrīkstēšanās, gan izaicinājums, gan citāda pieredze. Sešu mēnešu garumā tā bija unikāla iespēja piedalīties projektā, kurā apvienojas praktiskais – sakopts upes krasts, izbūvēti celiņi un laipas, kā arī estētiskais – iegūta skaista vieta, kur pulcēties Dobeles pilsētas un novada iedzīvotājiem, uz kuru aicināt viesus. Šī būs vieta, kas paliks mantojumā nākamajām paaudzēm,” norādīja SIA “Ceļinieks 01” valdes priekšsēdētāja Dārta Zaumane.

Savukārt Skolas un Upes ielas pārbūvi no pagājušās līdz šā gada vasarai veica uzņēmums “RERE Vide 1”. “Kvalitatīvi, videi draudzīgi un droši ceļi ir valsts un katras pilsētas vizītkarte. Noslēdzot būvdarbus pie Skolas un Upes ielas posmiem Dobelē, tās iedzīvotāji un viesi ir ieguvuši sakārtotu, braukšanai un gājējiem drošu ceļu. Vairāk nekā 830 m garais ielas posms ikdienā ir dzīvs maršruts, kas ved uz skolu, bērnudārziem, mūzikas skolu. Mijoties ar blakus esošo zaļo parku un koku aleju, kā arī senajām ēkām un daudzstāvu dzīvojamām mājām, rekonstruētās ielas ar modernu infrastruktūru – autostāvvietām, gājēju pārejām, jauniem kokiem, soliņiem, atkritumu urnām, ceļa aprīkojumu, žogiem, ietvēm, jaunām pilsētās inženierkomunikācijām un apgaismojumu iezīmē jaunu dinamiku pilsētvidē,” sacīja “RERE Vide 1” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Voropajevs.

Bērzes upes kreisā krasta labiekārtošanas projekta kopējās izmaksas ir 1 416 998,18 eiro. Projekts “Land Clean” , kura ietvaros veikta labiekārtošana, guvis atbalstu Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros.

Savukārt Skolas un Upes ielas pārbūves projekta kopējās izmaksas ir 1 915 135,04 eiro. Projekts finansēts no Dobeles novada pašvaldības līdzekļiem, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Foto: Vilnis Rasiņš  

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

projekta vadītājs

Nevajag jau ņemt ārā projekta numuru, tā nav reklāma, bet gan publicitātes vadlīniju ievērošana ES fondu apguvē.

pirms gada, 2019.07.19 10:31

...

tu tak i tepils. priecājies ka vispār kaut ko ielika. tavi numuri interesē tikai latlita vanagam. medijam nekādas tavas vadlīnijas nav saistošas.

pirms gada, 2019.07.19 11:08

oho

1 915 135,04 eiro??? Tad nu gan bija ko sabāzt kabatās, ne velti KNAB Dobeli apciemoja.

pirms gada, 2019.07.20 10:52

Vietējās ziņas