Dobeles novada Krimūnu pagastā pašvaldības vēlētāju atsaucība zemāka nekā citus gadus

Dobeles novada Krimūnu pagastā šajās pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāju aktivitāte ir zemāka nekā citus gadus, savos novērojumos dalījās Krimūnu pagastā esošā 435.vēlēšanu iecirkņa vadītāja Kristīne Ļaksa.

Viņa pastāstīja, uz iecirkni nākošie vēlētāji jau lielākoties zina, par ko balsos. Ļaksa arī sacīja, ka vecāka gadagājuma cilvēki ir vairāk informēti, piemēram, par to, ka līdzi jāņem sava pildspalva.

Šajā iecirknī šodien vēlējušies balsot arī divi iedzīvotāji, kuri nav bijuši iekļauti attiecīgās teritorijas vēlētāju sarakstā, tāpēc viņiem nobalsot nav izdevies.

Iecirknī vēlētājiem un darbiniekiem paredzētie galdi ir izlikti ar vismaz divu metru distanci. Vairākās vietās pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Visi vēlētāji nākuši ar sejas maskām.

Kā ziņots, sestdien Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas, kurās var balsot no pulksten 7 līdz 20. Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās - sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Foto: no arhīva 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas