Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles novads "respektē" pašvaldību reformas piedāvājumu 2

Dobeles novada deputāti, formulējot attieksmi pret Saeimā pirmajā lasījumā pieņemto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektu, nosprieduši, ka novadu reformas piedāvājumu tieši savai pašvaldībai "respektē", liecina domes sēdes protokols.

Attiecīgais lēmums, kurā pausts viedoklis par administratīvi teritoriālo reformu, pieņemts, ņemot vērā Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas aicinājumu pašvaldībām formulēt attieksmi pret reformas ieceri.

Domes vadība deputātiem skaidrojusi, ka pašvaldība ir atbildīga tikai par teritoriju, kurā tā darbojas, un vērtēt valdības izsludināto likumu jautājumā par citām teritorijām nav pašvaldības kompetences jautājums. Taču, aicinājumam atsaucoties un ņemot vērā, ka novadu būtiskas izmaiņas neskar, sagatavots lēmuma projekts, ar kuru "dome respektē Saeimā pirmajā lasījumā pieņemtā likumprojekta (...) risinājumu attiecībā uz Dobeles novada teritoriju".

Deputāti sagatavoto lēmumprojektu atbalstījuši vienbalsīgi. Pašvaldību viedokļa paušanā pārstāvēs novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz, ka Dobeles novads tiks apvienots ar Auces un Tērvetes novadu, par novada centru nosakot Dobeli.

Iepriekš Auces novada pašvaldība aicinājusi Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Saldus novada Jaunauces, Rubas un Vadakstes pagastu pievienošanu Auces novada administratīvajai teritorijai.

Domnieki lēmuši neatbalstīt likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likums" esošajā redakcijā. Tāpat nolemts aicināt Saeimas atbildīgo komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Auces novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu, turpinot darbu pie administratīvi teritoriālās reformas, sākot ar apriņķa mēroga valsts un pašvaldību funkcionālo reformu, tai skaitā atsevišķu valsts un pašvaldību funkciju deleģēšanu apriņķiem, kā arī vietējo pašvaldību sadarbību apriņķa mērogā.

Taču lēmumprojektā ietverts arī aicinājums pievienot novadam trīs Saldus novada pagastus, kas vēsturiski ir ietilpuši Auces rajona sastāvā.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mulke

Lidisim bez ziepēm,lai tikai tiktu uz Saeimu.

pirms mēneša, 2020.01.09 14:22

Dobelnieks Jānis

Dobeles novada domes priekšsēdētājs A.Spridzāns visos laikos, neskatoties uz partijas piederību, IR bijis Goda Vīrs, prieks un lepnums par valstisku pieeju, jo ilgāk vairs nevar, tik daudz gadi ir pagājuši un Latvijā viss stāv uz vietas.

pirms 20 dienām, 2020.02.08 19:55

Vietējās ziņas