Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts Bērzes pagastā 1

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 26 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, tostarp pirmo reizi ĀCM konstatēts Dobeles novada Bērzes pagastā, kur atrastas piecas no ĀCM nobeigušās meža cūkas, liecina PVD informācija.

ĀCM meža cūku populācijā šajā nedēļā konstatēts arī trim meža cūkām Tukuma novada Jaunsātu pagastā, pa divām meža cūkām Dundagas novada Dundagas pagastā un Engures novada Smārdes pagastā.

Tāpat ĀCM šajā nedēļā konstatēts pa vienai meža cūkai Alūksnes novada Jaunannas pagastā, Amatas novada Drabešu pagastā, Bauskas novada Īslīces pagastā, Burtnieku novada Ēveles pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Jelgavas novada Glūdas pagastā, Krustpils novada Krustpils pagastā, Tukuma novada Lestenes un Džūkstes pagastos, Talsu novada Kūļciema, Lībagu un Abavas pagastos, kā arī Varakļānu novada Murmastienes pagastā, kā arī Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 1071 meža cūkai 80 novadu 214 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Foto: redzet.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jā jā

arī Berzes pagastā un tad jau visos pēc kārtas , tikai ne Dāņu fermās. Tas ir interesnti ka tikai tur kur latvieši darbojas. Drīz jau būs tas mēris arī tai vienai cūkai ko audzē tantiņa savai iztikai.

pirms 3 gadiem, 2017.10.15 10:15

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā