Aicina Ceriņu svētki

Uz tradicionālajiem Ceriņu svētkiem un pilsētas simt gadu jubileju šajā nedēļas nogalē aicina Dobele, informē pilsētas Kultūras nama kultūras darba menedžere Sandra Ķiņķere.

Svētki sāksies 26. maijā ar bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņu deju un dziesmu koncertuzvedumu “Raibu raibie radu raksti” Ķestermeža estrādē. “Izmantojot Ineses Zanderes dzejas tēlu Brīnumbēbīti kā caurviju motīvu, atklāsim stāstu par daudzkrāsainajiem radurakstiem, kas vieno sabiedrību un satur to kopā. Caurviju tēls ir Brīnumbēbītis – aktieris dejotājs, kas gan solo numuros, gan masu horeogrāfijās, kurās tas iesaista korus un dejotājus, vēsta par savu radurakstu (ģimenes, radinieku un sabiedrības) atklāsmi,” stāsta koncerta režisors Rihards Svjatskis.

27. maijā pulksten 10.48 no Rīgas uz Dobeli un vakarā 21.20 atpakaļ uz Rīgu dosies Ceriņu vilciens. Pulksten 12.10 Ceriņu autobuss kursēs no Dobeles autoostas uz Ceriņu dārzu un pulksten 20.30 no Ceriņu dārza uz autoostu.

Sestdien, 27. maijā, svētku galvenā diena tradicionāli tiks atklāta ar Lielo tirgu un Bērnu rītu: būs pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” CD prezentācija, Liepājas ceļojošais leļļu teātris “Maska”, bērnu diskotēka ar pasākuma aģentūras “Smaidu darbnīca” pasaku tēliem. No pulksten 10 norisināsies sporta kluba “Gold Barbell” jubilejas kausa aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Uz svētku lielās skatuves Tirgus laukumā visas dienas garumā varēs baudīt dažādus koncertus.

Svētku gājiens “Ceriņprieks” cauri pilsētai dosies pulksten 13.30, pēc tā sekos Dobeles novada domes priekšsēdētāja Andreja Spridzāna svētku uzruna un veltījums Dobeles pilsētai 100 gadu jubilejā – MC orķestra, solistu Aijas Andrejevas un Ivo Grīsniņa-Grīšļa koncerts. Dobeles Evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā notiks Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Mazie grāmatu svētki, Dobeles novada pagastu radošās darbnīcas, Dobeles Novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde “Dobele: pils un pilsēta” un konkurss “Dobeles pilsētai 100”.

No pulksten 16 līdz 16.50 Dobeles autoostā paredzēts motociklistu komandas “Stuntfighters” priekšnesums, bet tūlīt pēc tam stacijā tiks sagaidīts ekspresis “Latvijai 100”, un klātesošie baudīs koncertuzvedumu “Pietura – Dobelei 100”.

Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā pulksten 18 plānots koncerts “Klasika”, bet pilsētas centrā pulksten 19 Nakts skrējiena dalībniekus iesildīs Andžeja Grauda Bungu skolas bungu šovs (no 12 līdz 18 visi aicināti piedalīties bungu skolas rīkotajā meistarklasē pie Amatu mājas).

Tradicionālais nakts skrējiens “Starts simtam” sāksies pulksten 20 pretī Dobeles pilsētas kultūras namam.

Līdz ar krēslas iestāšanos uz lielās skatuves kāps Ceriņu svētku īpašie viesi dūdu un bungu grupa “Auļi” koncertuzvedumā kopā ar BDK “Drellīši”, JDK “Drīziņš”, VPDK “Dzīpars”, VPDK “Bikstenieki”, TDA “Diždancis”, TDA “Ritums”. Koncertuzveduma noslēgumā organizatori sola krāšņu uguns deju dūdu un bungu grupas “Auļi” mūzikas pavadījumā. Pēc koncerta – nakts balle līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Laika upe”. Neilgi pēc pusnakts pie Amatu mājas sāksies nakts brīvdabas kino seansi, kuros tiks demonstrētas filmas “Elpojiet dziļi” un “Ātrie igauņu puiši”.

Svētdien, 28. maijā, Tirgus laukumā plānots “Latvijas labumu tirgus”, pūtēju orķestra “Dobele” un draugu koncerts, pankūku rīts “Gandrīz 100 dažādi pankūku veidi”.

Vairāk informācijas www.dobele.lv, www.kulturadobele.lv, www.lvai.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā