Ar gājienu, klasiskās mūzikas koncertu un citām aktivitātēm nosvinēti Dobeles Pilsētas svētki (FOTO)

Jau 16. reizi LLU Dārzkopības institūta ceriņu dārzā Dobelē izskanējis klasiskās mūzikas koncerts “Klasika ceriņos”, kas bija pilsētas simtās jubilejas un Ceriņu svētku kulminācija. Koncertā šogad piedalījās opermūzikas zvaigznes Kristīne Zadovska, Miervaldis Jeņčs, Jūlija Vasiljeva, Laura Grecka, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra mūziķu grupa Raimonda Ozola vadībā, un pie klavierēm bija pianiste Laila Holberga.

Lai gan koncerts sestdienas vakarā jau izskanējis, vēlā pavasara dēļ ceriņu ziedēšana tikai nupat sākusies, līdz ar to ikviens ceriņu krāsu un smaržas baudītājs ir aicināts uz Dobeli turpmākajās nedēļās. Aktīvajā ceriņu ziedēšanas laikā dārzs apmeklētājiem atvērts katru dienu.

Svētki trīs dienu garumā sākās ar bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņu deju un dziesmu koncertuzvedumu “Raibu raibie radu raksti” Ķestermeža estrādē. Svētku galvenā diena sestdiena tradicionāli tika atklāta ar Lielo tirgu un Bērnu rītu. Dobelnieki devās arī tradicionālajā svētku gājienā “Ceriņprieks”. Pilsētu jubilejā sveica arī MC orķestris, Aija Andrejeva un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Dobeles Evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā notika Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Mazie grāmatu svētki, Dobeles novada pagastu radošās darbnīcas, Dobeles Novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde “Dobele: pils un pilsēta” un konkurss “Dobeles pilsētai 100”.

Trikus rādīja motociklistu komanda “Stuntfighters”, bet stacijā tika sagaidīts ekspresis “Latvijai 100”. Līdz ar krēslas iestāšanos sestdien uz lielās skatuves kāpa Ceriņu svētku īpašie viesi dūdu un bungu grupa “Auļi” koncertuzvedumā kopā ar BDK “Drellīši”, JDK “Drīziņš”, VPDK “Dzīpars”, VPDK “Bikstenieki”, TDA “Diždancis”, TDA “Ritums”. Koncertuzvedumu noslēdza krāšņa uguns deja dūdu un bungu grupas “Auļi” mūzikas pavadījumā. Pēc koncerta – nakts balle līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Laika upe”. Neilgi pēc pusnakts pie Amatu mājas sākās nakts brīvdabas kino seansi, kuros tika demonstrētas filmas “Elpojiet dziļi” un “Ātrie igauņu puiši”.

Svētdien Tirgus laukumā notika Latvijas labumu tirgus, pūtēju orķestra “Dobele” un draugu koncerts, pankūku rīts “Gandrīz 100 dažādi pankūku veidi”.

Foto: Aivars Eglītis un Agris Šiliņš

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā