Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Tērvetes novada dome lūdz izsludināt ārkārtas situāciju

Atsaucoties vietējo lauksaimnieku aicinājumam, Tērvetes novada dome ārkārtas sēdē lēmusi pieprasīt Ministru kabinetam (MK) izsludināt ārkārtēju situāciju Tērvetes novadā, aģentūra LETA uzzināja domē.

Ilgstoša sausuma dēļ lauksaimniecības kultūraugi daudzviet novārguši vai pilnībā iznīcināti, domei norādījuši zemnieki. Sausums ietekmējis arī lopkopību, jau ir radušās problēmas ar barības nodrošināšanu mājlopiem.

Domē uzskata, ka izveidojusies situācija būtiski apdraud saimnieciskās darbības drošību, tādēļ MK nosūtāms aicinājums izsludināt ārkārtēju situāciju Tērvetes novadā.

Līdz 22. jūnija pulksten 10.30 izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā lūgušas kopumā 19 pašvaldības, tostarp Ventspils novada, Kuldīgas novada, Madonas novada, Cesvaines novada, Aknīstes novada, Kandavas novada, Ērgļu novada, Talsu novada, Varakļānu novada, Gulbenes novada, Pāvilostas novada, Neretas novada, Tukuma novada, Nīcas novada, Rēzeknes novada, Aizputes novada, Viesītes novada pašvaldības, Alsungas un Rundāles novadu domes. Izsludināt ārkārtas situāciju lēmusi lūgt arī Jelgavas novada pašvaldība.

Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā plānots sasaukt otrdien, 26. jūnijā.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents, bet Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā