Barikāžu laiku Dobeles novadā pieminēs ar ugunskuru iedegšanu 1

Lai iepazītu 1991. gada barikāžu laika notikumus un dalītos atmiņās, Dobeles pilsētas Kultūras nams aicina pilsētas un novada iedzīvotājus 20. janvārī no pulksten 10 sanākt kopā Dobeles Tirgus laukumā, informē Dobeles pilsētas Kultūras nama pasākumu producente Krista Kleina.

Barikāžu atceres pēcpusdienā, kas sāksies pulksten 12, jaunajai paaudzei būs iespēja uzzināt, kas ir barikādes, un rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par tā laika notikumiem. Informatīvu lekciju sniegs Dobeles novadpētniecības muzeja pārstāve Beāte Orlova. Pēc lekcijas pulksten 13 skolēniem būs iespēja piedalīties skautu sagatavotā nodarbībā par to, kā izdzīvot ziemas aukstumā, varēs izmēģināt un uzzināt, kā labāk un ar ko iekurt pavardu, kā iekārtot sev guļvietu sniegā, un paredzētas vēl citas aktivitātes. Visa pasākumā laikā būs iespējams vērot zemessardzes tehnikas demonstrējumus.

Šogad Dobeles novadā aizsākta akcija «Ugunskuru ceļš», aicinot novada kultūras un tautas namu vadītājus aizdegt ugunskurus. Penkules Kultūras nama vadītājs Normunds Smiltnieks aicina ugunskuru aizdegt pulksten 17, bet Jaunbērzes Kultūras nama direktore Aija Eidinta aicina iedegt ugunskuru pulksten 14. Naudītes kultūras darba organizatore Baiba Smiltniece uz ugunskura aizdegšanu aicina pie Apguldes skolas pulksten 16. Krimūnu Tautas nama vadītāja Kristīne Girgensone sadarbībā ar Krimūnu skolu aicina katram ņemt līdzi savu malkas pagali un pulksten 12 iedegt kopīgu ugunskuru tam paredzētajā vietā. Dobeles pagasta Lejasstrazdu ciemata pagasta pārvaldes vadītāja Dace Škorņika aicina iedegt ugunskuru, sildīties ar karstu tēju un uzkodām, klausoties atmiņu stāstos, pulksten 18 Lejasstrazdu ciemata centrā.

Par omulību, siltu tēju, ugunskuriem un uzkodām parūpēsies Dobeles pilsētas Kultūras nams.

Dobeles pilsētas Kultūras namā pulksten 17 tiks demonstrēta Zigurda Vidiņa filma «Tēvu barikādes». Ieeja bez maksas.

Pasākumus rīko Dobeles pilsētas Kultūras nams, Dobeles Novadpētniecības muzejs, LKS 181. skautu vienība, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons, Dobeles novada kultūras un tautas nami, atbalsta Dobeles novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nons

cik gaudz malkas aiziet posta!man par to jamaksa barga nauda!un ta notiek visa Latvija!atdodiet to man!

pirms 4 gadiem, 2017.01.19 08:19

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā