Bāriņtiesa līdz mēneša beigām cer pabeigt Dobelē vecākus zaudējušo bērnu potenciālā aizbildņa vērtēšanu 1

Ar Dobelē vecākus zaudējušo bērnu iespējamo aizbildni – tanti – strādā psihologs, lai novērtētu, vai viņa varētu uzņemties rūpes par bērniem, aģentūru LETA informēja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Viņš skaidroja, ka sievietei ir pieredze savu bērnu audzināšanā, tāpēc, vērtējot šo aspektu, nebūtu pamata viņai nepiešķirt aizbildņa tiesības. «Taču ir jāsaprot, ka bērni ir bāreņi, viņiem pašlaik ir sēru periods, iespējams, arī posttraumatiskais stresa sindroms. Situācija ir daudz nopietnāka nekā, piemēram, ja bērni vienkārši tiek pamesti,» pauda bāriņtiesas vadītājs.

Tāpēc sieviete tiekas ar psihologu, vēl viena saruna ar speciālistu notiks arī nākamajā nedēļā, lai izvērtētu, vai sieviete var kļūt par aizbildni. Pieņemt attiecīgo lēmumu Rīgas bāriņtiesa plāno 30. janvārī.

Tāpat, lai izvērtētu bērnu radinieces piemērotību, bāriņtiesa apkopo informāciju no Pašvaldības policijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, sodu reģistra, Rīgas psihiatrijas, narkoloģijas centra, ir apmeklējusi sievietes dzīvesvietu. Gan pozitīva, gan negatīva atzinuma gadījumā informācija par iespējamo aizbildni tiks nodota Dobeles novada bāriņtiesai, kas arī lems, vai piešķirt bērnu tantei aizbildniecības tiesības.

«Līdzko Dobeles novada bāriņtiesa saņems šo atzinumu, lieta par aizbildnības nodibināšanu un aizbildņa iecelšanu tiks skatīta bāriņtiesas sēdē,» skaidroja Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere.

Līdz šim Dobeles novada bāriņtiesa nevarēja lemt par Dobeles traģēdijā cietušo bērnu nodošanu aizbildnim, jo bija pieprasīta informācija no citas pašvaldības bāriņtiesas.

Jau vēstīts, ka 3. janvārī Dobelē visticamāk no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus vecais zīdainis. Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni. Bērnu organisms no bada bijis novājināts.

Reaģējot uz šo gadījumu, Labklājības ministrijas sasauktā starpinstitūciju sanāksmē tika nolemts, ka Ministru kabineta noteikumus par starpinstitūciju sadarbību bērnu tiesību aizsardzības jomā izstrādās līdz pavasarim.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nu gan

Bāriņtiesa līdz mēneša beigām cer pabeigt Dobelē vecākus zaudējušo bērnu potenciālā aizbildņa vērtēšanu
-------------------------------------------
Bāriņtiesas un Sociālā dienesta mamzeļu BEZDARBĪBAS rezultātā notika tā TRAĢĒDIJA ar 3 līķiem(!!!) DAUDZBĒRNU ģimenē, kur bojā gāja ne tikai abi vecāki, bet arī 9 mēnešus mazulīte un tie pērējie 3, 4, 5 gadus mazie bērni tika nogādāti slimnīcā ...
Kantoru mamzeles ūz Ziemassvētkiem saņēma prēmijas, bet nevarēja aizvilkt savas TREKNĀS pakaļas līdz šai 17 m2 mītošai daudzbērnu ģimenei.
Vai tad šiem bērniem nebija sagatavotas/ paredzētas konfekšu tūtas uz Ziemassvētkiem, ja neviena mamzele no soc.dienesta nebija aicinājusi šo 4 bērnu ģimeni uz Ziemasssvēku eglīti?
Mamzeļu BEDZARBĪBAS rezultātā atčoknījās, ka tāda ģimene vispār eksistē tikai JANVĀRĪ... kad ar masu mēdiju jau bija piebļauta visa Latvija par notikušo...
PADZĪT ar koku vajadzēja abas soc.d. un bāriņtiesas vadītājas... Bet bezsmadzeņu mirlas redz vērtēs tos, kas kantora mamzeļu nolaidības dēļ BEZ vecākiem palikušos bērnus vēlas paņemt aizbildniecībā! Kur vēl tālāk!

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 19:29

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā