Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles un Tukuma novadā grib izbūvēt vēja elektrostacijas parku 1

Dobeles novada Dobeles pagastā un Tukuma novada Džūkstes un Lestenes pagastos iecerēts izbūvēt divus vēja elektrostacijas parkus, liecina paziņojums par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu.

Elektroenerģijas ražotāja SIA "Eolus" meitas uzņēmumi SIA "Dobele Wind" un "Pienava Wind" plāno izveidot vēja elektrostaciju parkus "Dobele" un "Pienava".

Vēja elektrostaciju parkā "Dobele" ir plānots uzstādīt ne vairāk kā 27 vēja elektrostacijas ar kopējo ražošanas jaudu līdz 108 megavatiem, bet "Pienavā" plānotas ne vairāk kā 25 vēja elektrostacijas ar kopējo jaudu līdz 100 megavatiem. Uzstādāmo vēja elektrostaciju modelis un tehniskie raksturlielumi, kā arī precīzs to novietojums šobrīd vēl nav noteikts. Ietekmes uz vidi novērtējuma procesa laikā ir paredzēts vērtēt vairākus vēja elektrostaciju modeļus, salīdzinot tos, un precizēt novietojumu.

Sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmes par ieceri notiks 30. oktobrī pulksten 13 Dobeles novada pašvaldības ēkā, kā arī pulksten 16.30 Džūkstes Kultūras nama zālē.

Firmas.lv informācija liecina, ka SIA "Eolus" pieder kopumā desmit uzņēmumi, kas nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu – "Audruves wind", "Gulbji wind", "Melderi wind", "Pienava wind", "Virzas wind", "Dobele wind", "Mekji wind", "Osi wind", "Unas wind" un "Valpene wind". "Eolus" finanšu gadā, kas ilga no 2014. gada 1. septembra līdz 2015. gada 31. augustam, strādāja ar 94 138 eiro zaudējumiem.


Attēls: dobele.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rasmuss

Vēja enerģija, protams, ir pozitīvs risinājums, tikai mani mulsina tas, ka vēja parki plānoti uz lauksaimniecībā izmantojamām zemēm, pie tam reģionā, kur zemes vērtība ir ļoti augsta.

pirms 2 gadiem, 2017.11.13 15:31

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā