Par labāko darba devēju Zemgalē trešo gadu atzīta AS «Dobeles dzirnavnieks» 3

Aptaujas «TOP darba devējs 2016» uzvarētāju – labāko darba devēju Latvijā – vidū ir arī AS «Dobeles dzirnavnieks», kas titulu «TOP darba devējs Zemgalē» ieguvis jau trešo reizi, informē konkursa organizatori.

Šī gada aptauja ir nozīmīga ne tikai ar rekordlielu respondentu skaitu, sasniedzot gandrīz 12 000 cilvēku, bet arī pirmo reizi tās vēsturē noteikti labākie darba devēji arī sabiedriskās ēdināšanas sektorā un apbalvoti labākie darba devēji valsts pārvaldē.

«TOP darba devējs 2016» aptaujā tika noskaidrots labākais darba devējs, kurš pirmais nāk prātā kā vēlamākā darbavieta, labākie darba devēji atsevišķos biznesa sektoros un populārākie reģionos, papildus apbalvojot arī valsts pārvaldes darba devēju un topā visstraujāk augošo uzņēmumu.

Tituls «TOP darba devējs 2016» Zemgalē tika piešķirts AS «Dobeles dzirnavnieks», kuru kā labāko un populārāko darba devēju Zemgalē norādīja 26,4 procenti respondentu. Par galvenajiem iemesliem vēlmei strādāt šajā uzņēmumā respondenti norādījuši – atpazīstams uzņēmums ar labu reputāciju (38 procenti) un saistoša uzņēmuma kultūra, tās vērtības un tradīcijas (17 procenti), iedvesmojoša un profesionāla vadība un kolēģi, labs mikroklimats (14 procenti), labas karjeras izaugsmes iespējas (13 procenti), motivējošs atalgojums un papildu labumi (13 procenti).

«Dobeles dzirnavnieks» nodarbina 242 cilvēkus – kopš tiek veiktas apjomīgas investīcijas ražošanas attīstībā, darbinieku skaits ir ievērojami audzis pēdējo gadu laikā, informē uzņēmuma pārstāve Evita Bille.

«Augstu novērtējam saņemto atzinību, jo īpaši ņemot vērā, ka, neskatoties uz spēcīgiem konkurentiem, noturam šo pozīciju jau vairākus gadus,» saka AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. «Lepojamies ar zinošu, motivētu un stabilu komandu – daudzi darbinieki strādā uzņēmumā gadiem ilgi, daži pat jau vairākus desmitus gadu. Ikdienā domājam, lai ikviens no komandas justos piederīgs uzņēmumam, attīstītos un kopā ar uzņēmumu tiektos uz mērķiem. Mudinām darbiniekus būt prasīgiem arī pret sevi, palīdzam apgūt arvien jaunas tehnoloģijas un prasmes.»

K.Amsils stāsta, ka «kolektīva saliedētībai ikdienā būtiskas arī mazās pateicības un izjūta, ka par darbinieku domā un atceras. Sveicam kolēģus apaļajās jubilejās, tāpat arī ilggadējos un pensionētos darbiniekus. Ik gadu suminām gada darbinieku un Ziemassvētkos sarūpējam dāvanas darbinieku bērniem. Protams, rīkojam kopīgus pasākumus un aktivitātes. Bet pats būtiskākais, manuprāt, darbiniekiem ir apziņa, ka viņi strādā stabilā, uz attīstību vērstā, godīgā un atbildīgā uzņēmumā».

Īpaša loma uzņēmumā ir apmācībām. «Apzināmies, ka uzņēmuma darbības specifikai atbilstošus darbiniekus Latvijā faktiski nesagatavo – nav tādu skolu, kur iemācītu ražot makaronus vai malt miltus. Ieguldām laiku un darbu speciālistu «izaudzināšanā», kā arī veicam regulāru darbinieku apmācību, paaugstinot kvalifikāciju. Piemēram, piedāvājam mācības Šveices malēju skolā. Tās ir studijas, kas ilgst pusgadu un kurās klātienē iespējams iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par ražošanas tehnoloģijām nozares labāko profesionāļu vadībā. Pēc skolas absolvēšanas speciālisti ir konkurētspējīgi starptautiskajā darba tirgū un turpina strādāt Dobelē,» stāsta K.Amsils.

AS «Dobeles dzirnavnieks» nodarbināto skaits ievērojami audzis pēdējo sešu gadu laikā, kopš uzņēmums realizē aktīvu investīciju stratēģiju. Kopš 2010. gada uzņēmums attīstībā ir investējis 55 miljonus eiro. Pirms investīciju projektu uzsākšanas, 2010. gadā, uzņēmumā bija 145 darbinieki.

Otro vietu aptaujā Zemgalē ieņem SIA «Virši-A», trešo – AS «Balticovo», ceturtā – SIA «Gaļas pārstrādes uzņēmums «Nākotne»», bet piektajā vietā – LPKS «Latraps».

Par labāko Latvijas darba devēju jau piekto gadu pēc kārtas atzīta AS «Latvenergo», bet par labāko darba devēju valsts pārvaldē atzīta Latvijas Republikas Saeima. Titulu «Gada izaugsme» – darba devējs, kas sarakstā ir pakāpies par visvairāk pozīcijām uz augšu – ieguva SIA «Premier Restaurants Latvia» («McDonald’s»).

Kurzemē pirmo vietu ieguva SIA ««Ventspils nafta» termināls», Vidzemē AS «Cēsu alus», bet Latgales populārākais darba devējs ir AS «Latvijas maiznieks».

Aptauju «TOP darba devējs 2016» veica lielākais interneta personāla atlases uzņēmums «CV–Online Latvia» no pērnā gada 6. decembra līdz šī gada 22. janvārim. Šogad aptaujā piedalījās turpat 12 000 respondentu no visas Latvijas.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

darbs

Tiko rakstīja, ka Tenapors ir labākais darba devējs Zemgalē. Dīvaini.
Ir vairāki TOPi?

pirms 4 gadiem, 2017.02.24 22:24

labākais

darba devējs Zemgalei vēl tuvojas - tas ir depo (ne jau lokomotīvju)! Kauns. ZZS krietns pulks vēlētāju mazāk.

pirms 4 gadiem, 2017.02.24 23:18

Dāvis

Labdien, taisu skolas projektu par šo uzņemumu, viens no jautājumiem ir, cik strādnieki strādā šajā uzņēmumā?

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.05 11:05

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā