PVD Dobelē pārbaudīs cirka izrādi, kurā izmanto jūras lauvas un pērtiķus 1

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šodien un rīt pārbauda “Mega cirka” izrādes Dobelē, kur pasākumā plānots izmantot jūras lauvas, pērtiķus un citus dzīvniekus, aģentūru LETA informēja PVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

SIA “Silver Show Management” Dobelē, laukumā pretī novada domes ēkai, šodien un rīt – 18. un 19. jūlijā – rīko šovu, kurā piedalīsies cirka zvaigznes no Francijas, Apvienotās Karalistes, Ukrainas, Krievijas, Kirgizstānas, Moldovas un Kenijas. Lai gan 13. jūlijā stājušies spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz apmācīt un izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs, pasākuma aprakstā pieteiktas jūras lauvas, papagaiļi, pērtiķi un Āfrikas zebras.

Joffe uzsver, ka cirkiem un citiem pasākumu rīkotājiem jāievēro grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz apmācīt un kā atrakciju dzīvniekus publiski izrādīt gan savvaļā iegūtus, gan nebrīvē audzētus savvaļas dzīvniekus. “Šī likuma grozījumi savulaik tika saskaņoti ar sociālajiem partneriem, kā arī par to laikus tika informēti atrakciju dzīvnieku izmantotāji,” pauda viņa.

PVD veiks pasākumu pārbaudes un, atkarībā no konstatētā, izvērtēs katru gadījumu atsevišķi. Joffe pagaidām neprognozē, kāds sods varēt draudēt pasākuma rīkotājiem par savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs, jo sākumā jākonstatē, vai pārkāpumi ir.

Dobeles novada pašvaldības pārstāve Liesma Sāviča aģentūru LETA informēja, ka pasākuma norises vietu rīkotāji ir saskaņojuši ar pašvaldību vēl pirms likuma grozījumu stāšanās spēkā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka 22. un 23. jūlijā “Mega cirks” ar šovu būs arī Talsos.

Firmas.lv informācija liecina, ka SIA “Silver Show Management” īpašnieks un vadītājs ir Leonīds Florovs. Ar pašu Florovu aģentūrai LETA sazināties neizdevās.


Foto: megacirks.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

opaps

Lai gan 13. jūlijā stājušies spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz apmācīt un izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs....................
Kādēļ pie mums nav aizliegtas medības?

pirms 4 gadiem, 2017.07.22 09:49

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā