Sākušās ikgadējās jaunsargu nometnes

Lai pārbaudītu jaunsargu zināšanas un praktiskās iemaņas, no 21. līdz 23. aprīlim notiek ikgadējās jaunsargu 4. līmeņa noslēguma testu nometnes, informē Jaunsardzes pārstāve Vineta Žilinska.

Zemessardzes 51. kājnieku bataljona teritorijā Dobelē pārbaudījumus kārto 1. un 4. novada nodaļas 84 jaunsargi, Zemessardzes 22. Kājnieku bataljona teritorijā Valmierā – 51 jaunsargs no 3. novada nodaļas, savukārt Zemessardzes 3. brigādes štāba teritorijā Rēzeknē – 43 jaunsargi no 2. novada nodaļas.

Nometnes laikā tiek pārbaudītas gan jaunsargu teorētiskās zināšanas, kārtojot komplekso testu un testu par darbībām ar ieročiem, gan praktiskās iemaņas – fiziskā sagatavotība, ierindas mācība, darbs ar karti un orientēšanās, tūrisms, lauka kaujas iemaņas, pirmās palīdzības sniegšana un darbības ar ieroci, tajā skaitā granātas mešana un šaušana ar pneimatisko ieroci.

22. aprīlī, papildus pārbaudījumiem, nometņu dalībnieki piedalīsies Lielajā talkā, lai uzkoptu tuvējo apkārtni.

Pēc sekmīgas testu nokārtošanas jaunsargi saņems apliecību par Jaunsargu paraugprogrammas 4. līmeņa pabeigšanu, kas sniedz priekšrocības atlasē dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos – ja ir iegūti vairāk nekā 75 punkti no 100 iespējamajiem, tas tiek pielīdzināts Zemessargu pamatapmācības kursam. Iegūtā apliecība liecina ne tikai par jaunsarga zināšanām un praktiskajām iemaņām, bet arī mērķtiecību, ko augstu vērtē arī citās struktūrās.

Tāpat jaunsargiem, kuri sekmīgi būs nokārtojuši noslēguma testus un iesnieguši nepieciešamo dokumentāciju Zemessardzes bataljonos, nometņu noslēgumā būs iespēja svinīgi iestāties zemessargu rindās.

Jaunsargu 4. līmeņa noslēguma testu nometnes organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.


Foto: jic.gov.lv

 

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā