Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetē notiks jau 15. Zemgaļu svētki

Uz 15. Zemgaļu svētkiem 11. un 12. augustā Tērvetē aicina biedrība “Latviešu karavīrs”.

Pasākuma programma:


11. augustā Tērvetes koka pilī

11 Amatnieku tirdziņš un amatu demonstrējumi

12–12.30 Grupas “Lity Taler “ koncerts Tērvetes koka pils pagalmā

13 Svētku dalībnieku gājiens no Tērvetes koka pils uz Tērvetes estrādi

14–14.20 Ekspozīcijas “Nameja gredzens jeb gredzens ar vītu vai tordētu priekšpusi” atklāšana Tērvetes koka pilī

14–17 Loka šaušanas turnīrs pie koka pils

14.20–14.50 Vīru kopas “Vilki” koncerts

15.–15.30 Folkloras kopas “Laiva” un “Ceļteka” koncerts

15.30–16 Grupas “Lity Taler “ koncerts

10.30–19 Tērvetes koka pils ekspozīcijā zemgaļu rotas un sadzīves priekšmeti (arheoloģiskie); zemgaļu rotu un sadzīves priekšmetu atdarinājumu ekspozīcija; Garozas kaujas zemgaļu un Livonijas ordeņbrāļu bruņojums un ieroči; zemgaļu dzelzs laikmeta apģērbu rekonstrukcijas; rotu izgatavošanas un nēsāšanas tradīcijas

15–17 Baltu maztautu un Livonijas bruņinieku turnīrs .Cīnīsies drošsirdīgākie un veiklākie vietējo baltu maztautu un Livonijas ordeņbrāļu karavīri

16.–16.30 Konkurss svētku viesiem “Zemgaļi senatnē”

Bērniem abas svētku dienas: trušu pilsētiņas pārstāvji (truši, kazas, tītari, pīles, zosis, nutrijas un vistas ar cālīšiem)

Ieeja Tērvetes koka pils teritorijā skolēniem un pensionāriem lētāka. Ieejas maksā iekļauta Tērvetes koka pils ekspozīcijas apskate.


11. augustā Tērvetes estrādē

11 Amatnieku tirdziņš

13 Svētku atklāšana

13.15 Folkloras kopu “Ceļteka” un “Laiva” koncerts , vadītāja Anda Ābele

13.30 Vīru kopa “Vilki”

13.50 grupa no Baltkrievijas “Lity Taler “

14.20–16. Brīvās gribas ansamblis “Stiprās sievas”, etnoprieka grupa “Ogas”, studijas “Tev un man” audzēkņi, vadītāja Igeta Gaiķe

Pasākumi estrādē – bez ieejas maksas!


12. augustā Tērvetes koka pilī

11.–17.30 Amatnieku tirdziņš un amatu demonstrējumi

10.30–19 Tērvetes koka pils ekspozīcijā Nameja gredzens jeb gredzens ar vītu vai tordētu priekšpusi; zemgaļu rotas un sadzīves priekšmeti (arheoloģiskie); zemgaļu rotu un sadzīves priekšmetu atdarinājumu ekspozīcija; Garozas kaujas zemgaļu un Livonijas ordeņbrāļu bruņojums un ieroči; zemgaļu dzelzs laikmeta apģērbu rekonstrukcijas; rotu izgatavošanas un nēsāšanas tradīcijas

13.–13.30 “Lity Taler” koncerts Tērvetes koka pils pagalmā

14.–14.30 Livonijas bruņinieku cīņas paraugdemonstrējumi

15.30–16. Uzbrukums Tērvetes pilij

16.30 Svētku noslēgums

Ieeja Tērvetes koka pils teritorijā skolēniem un pensionāriem lētāka. Ieejas maksā iekļauta Tērvetes koka pils ekspozīcijas apskate.

Bērniem abas svētku dienas: trušu pilsētiņas pārstāvji (truši, kazas, tītari, pīles, zosis, nutrijas un vistas ar cālīšiem)

XV Zemgaļu svētku dalībnieki: Tērvetes zemgaļi, “Heiligenberg”, “Senzeme”, “Baltava”, “Komturia Riga”, “Excalibur”, Senā vides darbnīca, Upmale, “Baltic–Snakes”, “Excercitus Rigensis”, “Comturia Vinda”, “Moonlight Dancers”, “Laiva”, “Lübeck” (Latvija) ; “Leitgiris”, “Kovarniu brolija” (Lietuva); “Lity Taler” (Baltkrievija).

Svētkus organizē biedrība “Latviešu karavīrs”, atbalsta Zemgales Plānošanas reģions, Tērvetes novada dome, SIA “Lielķēniņš”.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā