Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dombrovskis sola zemniekiem godīgāku tiešmaksājumu sadali (ar foto)

Jelgavas pilī notikušajā Zemnieku Saeimas Lauksaimnieku jaungada ballē augstākās valsts amatpersonas zemniekiem solīja šogad cīnīties par godīgāku tiešmaksājumu sadali, kā arī izveidot lauksaimniecības zemju iegādes valsts atbalsta programmu.

Zemnieku Saeimas priekšsēdētaja vietniece Maira Dzelzkalēja atklāja, ka priecīgākais aizgājušā gada notikums lauksaimniekiem ir «Latvijas piena» rūpnīcas pamatakmens iemūrēšana Jelgavā. «Savukārt par gada pārsteigumu varam saukt Valsts prezidenta Andra Bērziņa iesaistīšanos lauksaimnieku interešu aizstāvībā,» nozares viedokli pauda M.Dzelzkalēja.Ministru prezidents Valdis Dombrovskis zemniekiem apsolīja, ka šogad Briselē tiks argumentēta nepieciešamība pēc godīgiem tiešmaksājumiem visās Eiropas Savienības dalībvalstis. Viņš priecīgs, ka cīņā spēkus apvienojušas visas Baltijas valstis. Tāpat viņš mudina Zemkopības ministriju aktīvāk strādāt pie valsts atbalsta programmas izstrādes, lai lauksaimnieki varētu uz izdevīgākiem nosacījumiem iegādāties zemi.Tiešmaksājumu jautājuma nozīmību uzsvēra arī zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kura aicināja zemnieku saimniecības aktīvāk apvienoties kooperatīvos, uzsverot, ka tie jau veiksmīgi darbojas graudkopības, piena, dārzeņu jomā, taču, piemēram, gaļas ražošanā tik labu piemēru nav. Ballē sveikti arī konkursa jauniem lauksaimniekiem «Senču aicinājums» laureāti. Atzinības rakstus saņēma Jelgavas novada zemnieki - Vilces pagasta zemnieku saimniecības «Pulkveži» īpašnieks Nauris Rozentāls un Lielplatones pagasta «Rotu» vadītājs Matīss Majors.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas