Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome likvidē sabiedrisko pakalpojumu regulatoru

Jelgavas Dome ceturtdien, pildot likumu «Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem» pieņēma lēmumu ar šā gada 30.novembri likvidēt Jelgavas reģionālo sabiedrisko pakalpojumu regulatoru, kas ir pašvaldības iestāde. Ar šo datumu no amata tiks atbrīvota Jelgavas reģionālā sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētāja Valentīna Prokopenko.

V.Prokopenko «Ziņām» sacīja, ka viņai pagaidām nav citu darba piedāvājumu, un pēc iestādes likvidēšanas viņa stāsies bezdarbniekos. Tāpat rīkosies regulatora ekonomiste. Viņas vēl šomēnes nodarbojas ar iestādes likvidēšanu, bet ar pārējiem darbiniekiem darba attiecības tika izbeigtas jau 31.oktobrī.   Līdz gada beigām Latvijā tiek likvidēti visi 16 pašvaldību regulatori. Visus sabiedriskos pakalpojumus turpmāk regulēs vienots regulators valsts līmenī – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Ekonomikas ministrija uzskata, ka vienota regulatora izveide dos skaidru efektivitātes pieaugumu, novēršot pašreiz esošo sadrumstaloto divu pakāpju regulēšanas sistēmas nepilnības. Daudzas pašvaldības līdz šim nemaz neesot izveidojušas regulatorus, kā to prasīja likums, savukārt atsevišķu izveidoto pašvaldību regulatoru materiālais un tehniskais nodrošinājums ir nepietiekams pilnvērtīgai regulēšanas funkciju veikšanai. Pašvaldību regulatori vadās pēc Ministru kabineta izdotās Sabiedrisko pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas pašvaldību regulējamās nozarēs, tomēr regulatoru interpretācija par šīs metodikas piemērošanu atšķiroties un arī licenču izsniegšanas un uzraudzības prakse neesot vienota. Tas rada nepamatotas atšķirības vienas nozares komersantu darbā atkarībā no komersantu atrašanās vietas, norāda ministrija. Lai nodrošinātu institūcijas saikni ar pakalpojumu lietotājiem un reģionālā līmenī strādājošiem pakalpojumu sniedzējiem, izpildinstitūcija tiks veidota pēc reģionālā principa, izveidojot reģionālas struktūrvienības uz pašreizējo pašvaldību regulatoru bāzes, ņemot vērā administratīvi teritoriālo reformu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas